Працівники автомобільної промисловості знаходять друзів серед роботів — людина і машина працюють пліч-о- пліч завдяки автоматизації виробництва компанії Ford у рамках четвертої промислової революції

  • Компанія Ford — один із перших виробників автомобілів, які розробили новий, глибоко інтегрований підхід до спільної роботи людей та роботів на складальній лінії
  • Працівники використовують роботів-помічників, відомих також як коботи, під час встановлення амортизаторів на автомобілі Fiesta в Кельні (Німеччина), що дозволяє забезпечити ідеальний монтаж, а також звільняє працівників від потреби проникати у важкодоступні місця
  • Роботи використовують високотехнологічні сенсори для ідентифікації рук або пальців на їхньому шляху і негайно зупиняються, гарантуючи безпеку працівника
  • Наразі Ford розглядає можливості подальшого використання роботів-помічників, яких можна запрограмувати на будь-що — від приготування кави до потиску руки. Їх уже використовують у фармацевтичній та електротехнічній галузях промисловості.

КЕЛЬН, Німеччина, 14 червня 2016 р. — Більш ніж через сто років після того, як перше авто зійшло з новаторської складальної лінії Генрі Форда, Ford Motor Company робить перші кроки в запровадженні співпраці людей і роботів у виробництві автомобілів.
Нові роботи-помічники, також відомі як коботи, вперше допомагають працівникам встановлювати амортизатори на автомобілі Fiesta. Це завдання вимагає ювелірної точності, сили і високого рівня вправності. Робітники працюють пліч-о- пліч з роботами, забезпечуючи ідеальний монтаж за будь-яких обставин. Ви можете переглянути відео про це:https://youtu.be/I8nMKH3y_1I
Випробування на складальному заводі Ford у Кельні (Німеччина) є частиною дослідження, яке компанія проводить у рамках Промисловості 4.0, поняття, яке позначає четверту промислову революцію, яка охоплює технології автоматизації, обміну даними та виробництва. Компанія Ford опитала більше 1 000 працівників складальної лінії, щоб визначити завдання, для виконання яких нові роботи підходять найкраще.

«Роботи допомагають полегшити виконання завдань, зробити його безпечнішим і швидшим, доповнюють здібності наших працівників, розкриваючи необмежені можливості виробництва та дизайну для нових моделей Ford», — заявив Карл Антон (Karl Anton), директор з виробництва транспортних засобів компанії Ford of Europe.

Нові роботи заввишки один метр працюють пліч-о- пліч із працівниками складальної лінії на двох робочих місцях. Замість того щоб пересувати важкі амортизатори та засоби їх встановлення, працівники тепер можуть скористатися допомогою робота, щоб підняти і автоматично встановити амортизатор у колісну арку, а потім натиснути кнопку і завершити встановлення.

«Працювати на висоті з важкими пневматичними інструментами — нелегка робота, яка потребує сили, витривалості і точності. Робот у такій ситуації справді допомагає», — пояснив Нґалі Бонґонґо (Ngali Bongongo), робочий заводу Ford у Кельні.

Завдяки високотехнологічним сенсорам коботи негайно зупиняються, виявивши на своєму шляху руку або навіть палець, гарантуючи цим безпеку працівника. Подібна технологія також застосовується у фармацевтичній та електротехнічній галузях промисловості. Розробка програми для роботів велася протягом двох років спільно з німецьким виробником роботів, компанією «КУКА Роботер ГмбХ» (KUKA Roboter GmbH).

Наразі Ford розглядає можливості подальшого використання роботів-помічників, яких можна запрограмувати на виконання різноманітних завдань — від потиску руки до приготування кави.

«Ми раді представити можливості нового покоління наших сенсорних роботів, які надають підтримку і допомогу працівникам компанії Ford, виконуючи ергономічно важкі та технічно складні завдання, — заявив Клаус Лінк (Klaus Link), менеджер компанії «КУКА Роботер ГмбХ» по роботі з ключовим клієнтом, компанією Ford. — У рамках нашого тісного партнерства з компанією Ford і на основі відгуків працівників ми з нетерпінням чекаємо на майбутні складні завдання».