Нове покоління Panamera буде повністю виготовлятися у Лейпцигу
Штутгарт. Компанія Porsche Leipzig GmbH чекає на новий сплеск зростання виробництва. Цієї осені на її виробничих потужностях вперше буде працювати понад 4000 робітників. Завод у Лейпцигу продовжує свою унікальну історію успіху, що почалася, коли перший камінь було закладено до його фундаменту в лютому 2000 року. Віднині на заводі запроваджено повний цикл виробництва нового покоління спортивного седану преміум-класу Panamera, світова прем'єра якого відбулася в Берліні 28 червня.

З моменту виходу Panamera на ринок в 2009 році, кузова для цих авто виготовлялись та фарбувались на заводі Volkswagen в Ганновері, а потім доставлялись до заводу Porsche в Лейпцигу для подальшої збірки. Зараз весь виробничий процес, в тому числі кузовний і фарбувальний цеха, будуть сконцентровані в Лейпцигу. «Porsche посилює свої зв'язки з цим містом і його мешканцями», — зазначив голова виконавчої ради Porsche AG Олівер Блуме. На сьогодні, компанія Porsche інвестувала вже близько €1,3 млрд у розвиток Лейпцигу.

Сьогодні Лейпциг є однією з найбільш інноваційних автовиробничих локацій у світі. І саме компанія Porsche започаткувала нові стандарти в цьому регіоні, розмістивши тут виробництво спортивного позашляховика Macan. «Ми маємо персонал з дуже високою мотивацією, який довів, що може виготовляти складні продукти з дотриманням легендарної якості Porsche», — коментує Зігфрід Бюлов, президент і головний виконавчий директор Porsche Leipzig GmbH.

Щоб забезпечити повний цикл виробництва Panamera, Porsche розширила свій завод у Лейпцигу вже вчетверте. На проект було витрачено близько €500 млн. Зокрема, всього за два роки було побудовано новий кузовний цех з виробничою площею близько 56 000 м2. Крім того, Porsche модернізувала процес збірки та інфраструктуру заводу. Всі напрямки оптимізації автомобіля вивчаються в новому центрі якості. Загалом, було додатково створено 600 робочих місць.

Завод Porsche в Лейпцигу є одним з найбільш екологічно чистих виробничих майданчиків у світі. Принципи заощадження ресурсів відіграли важливу роль в недавньому розширенні фабрики. Наприклад, компанія Porsche використовує в новому кузовному цеху енергоефективні технології з’єднання деталей. Завод також генерує до 800 000 кВт-год електроенергії на рік за рахунок сонячної електростанції. Сучасні методи охолодження роботизованих зварювальних кліщів у новому цеху знижують споживання електроенергії більш ніж на 365 000 кВт-год на рік. У фарбувальному цеху система фільтрів із застосуванням кам'яного пилу дозволила знизити споживання енергії на 60 відсотків в порівнянні з системою на водній основі.