Ford наймає кваліфікованих спеціалістів із «прослуховування двигунів» для забезпечення бездоганної роботи кожного нового популярного хетчбека Ford Focus RS


  • Спеціалісти з «прослуховування двигунів» компанії Ford проводять спеціальні перевірки у звуконепроникних приміщеннях, щоб виявити найменші проблеми двигуна в рамках суворого випробування якості високоефективних авто Focus RS.
  • Завдяки тривалому навчанню працівники можуть менше ніж за хвилину виявити дефекти, які надалі виправляють перед встановленням двигунів на популярних хетчбеках.
  • Таке ж випробування Ford використовує для економних і потужних двигунів EcoBoost, які використовуються для моделей Focus ST, S-MAX і Mondeo.

ВАЛЕНСІЯ, Іспанія, 11 квітня, 2016 –р. — Від дегустації вин до фортепіано — коли мова йде про відповідність продуктів найжорстокішим стандартам якості, ніщо не зможе замінити людських відчуттів. Тепер до цього списку можна додати й виробництво двигунів.

Незважаючи на те, що тестування продукції все частіше проводиться за допомогою високотехнологічних приладів, компанія Ford з'ясувала, що для деяких тестів немає нічого кращого, ніж стара добра пара вух, що допоможе забезпечити оптимальну продуктивність роботи цілком нового хетчбека Focus RS.

Висококваліфіковані працівники проводять акустичне випробування для підтвердження ідеальної роботи 2,3-літрового двигуна EcoBoost потужністю 350 к. с. перед його встановленням на завершені авто Focus RS. «Ця команда знає, як звучить ідеально налаштований двигун, а також те, до яких найменших звуків слід прислухатися, щоб виявити проблему», — пояснив Гуннар Геррманн (Gunnar Herrmann), віце-президент із питань якості компанії Ford of Europe. «Подумайте про лікаря, який володіє найсучаснішими діагностичними технологіями, проте все одно використовує стетоскоп, щоб виявити основні показники здоров'я пацієнта».

Працівники заводу Ford у Валенсії (Іспанія) пройшли навчання з визначення дефектів із використанням спеціально підготовлених «несправних» двигунів, які посилюють той звук, який їм необхідно виявити на слух. Після кількох місяців навчання та тренування члени команди є достатньо кваліфікованими для проведення інтенсивних однохвилинних випробувань в одному з 18 звуконепроникних приміщень на останньому етапі виробництва.

Якщо інженери чують брязкання або свист, зазвичай пов'язані з такими несправностями, як заблокований мастильний канал або пошкоджений зуб шестерні, двигун забирають для проведення подальших перевірок та усунення проблеми. Таким чином якість процесу виробництва можна постійно покращувати.

Версія 2,3-літрового двигуна EcoBoost потужністю 350 к. с., яку встановлюють на найновішій моделі Focus RS, спеціально розроблена для забезпечення розгону неперевершеного популярного хетчбека Ford до 100 км/год (62 миль/год) за 4,7 секунди та максимальної швидкості в 266 км/год (165 миль/год).

Далі спеціалісти з прослуховування двигунів у Валенсії приділять увагу таким моделям, як Focus ST, S-MAX і Mondeo.

Хуан Карлос Розмарі (Juan Carlos Rosmari), спеціаліст із контролю якості на заводі з виготовлення двигунів у Валенсії заявив: «Досвід прослуховування тисяч двигунів дозволяє нам одразу почути, якщо щось працює недосконало». «Кожен окремий тип двигуна має своє особливе звучання і, прислухаючись до них у приміщеннях для випробування, ми дізнаємося про їхні індивідуальні характеристики, а також виявляємо видимі прикмети, які вказують на наявність проблеми».

Команда спеціалістів із прослуховування двигунів компанії Ford на заводі у Валенсії щодня здійснює випробування 2 000 двигунів. Підготовка двигунів до випробування дає працівникам можливість відпочити між двома сеансами прослуховуваннями і таким чином зберігати повну концентрацію уваги під час випробування впродовж усього робочого дня.

Компанія Ford застосовує індивідуальний підхід і в інших процесах контролю якості, наприклад, висококваліфіковані працівники ретельно оглядають всі декоративні деталі та строчки шкіряної оббивки в моделі Ford Vignale, вмілі майстри вручну виготовляють складні 3D-форми для нових авто у студіях моделювання.

«Навички працівників компанії Ford разом із новітніми технологіями допомагають нам створювати високоякісні авто, які працюють продуктивніше, виглядають краще та демонструють неймовірну зносостійкість впродовж усього терміну служби», — додав Геррманн.