Робітників Ford захистять від втоми та травм екзоскелети

15.11.2017

Всі новини > Новини Ford

ДІРБОРН, США, 15 листопада 2017 р. — Поставити тарілку на горішню полицю, вкрутити лампочку над головою — все це нескладні операції, які ми всі час від часу виконуємо. Але уявіть, що вам доводиться робити це 4 600 разів на день… і мільйон разів на рік.

Саме стільки протягом року робітники конвеєрної лінії на заводах Ford піднімають руки для виконання операцій над головою. За такого темпу роботи значно збільшується ризик травми, підвищується втомлюваність. Але новий екзоскелет для верхньої частини тіла, розроблений Ford у партнерстві з компанією Ekso Bionics, допомагає зменшити негативний ефект від таких операцій і знизити ймовірність травми.

«Мені доводиться виконувати роботу з піднятими руками, тому вдома в мене зазвичай болять спина, шия та плечі, — розповів Пол Коллінз (Paul Collins), робітник складальної лінії на заводі Ford у Мічигані. — Відтоді, як я почав використовувати жилет, болі зменшилися, і в мене залишаються сили пограти з онуками, коли я повертаюся додому».

Носимий пристрій під назвою EksoVest піднімає та підтримує руки робітника під час виконання операцій над головою. «Екзожилет» підходить для людей зростом від 152 см до 193 см і залежно від налаштування забезпечує підйомну силу у 2,3–6,8 кг на кожну руку. Завдяки невеликій вазі (4,3 кг) та розміру його зручно носити, пристрій не обмежує руху рук оператора. Екзожилет не має батарей і кабелів: коли робітник піднімає руки на рівень грудей, починають діяти пневматичні пружини, що підводять і утримують руки з інструментом.

Розроблений для використання в динамічному робочому середовищі — на заводах, будівельних майданчиках і в логістичних центрах, — жилет забезпечує захист і підтримку, знижуючи навантаження під час виконання тривалих, часто повторюваних дій, які згодом негативно позначаються на організмі.

«Спільна робота з Ford дала нам змогу випробувати та вдосконалити ранні прототипи екзожилета, отримуючи зворотний зв’язок безпосередньо від робітників складальної лінії, — зазначив Русс Ангольд (Russ Angold), співзасновник і технічний що Ekso Bionics. — Результатом нашого партнерства став носимий інструмент, який зменшує навантаження на тіло робітника, знижуючи ймовірність травми та допомагаючи йому почуватися краще наприкінці робочого дня. Отже підвищується як продуктивність, так і моральний дух персоналу».

За підтримання Профспілки працівників автомобільної промисловості (United Automobile Workers, UAW) і компанії Ford пілотні випробування екзожилета проходять на двох заводах компанії у США. Надалі компанія планує випробувати жилети на конвеєрах підприємств у інших регіонах, зокрема Європи та Південної Америки.

# # #

Компанія Ford of Europe відповідає за виробництво, продаж і обслуговування автомобілів бренду Ford на 50 окремих ринках і надає роботу приблизно 47 тисячам співробітників на підприємствах, що знаходяться у повній власності, і приблизно 66 тисячам осіб, з урахуванням спільних і неконсолідованих підприємств. Крім Ford Motor Credit Company до складу Ford Europe входить також підрозділ з обслуговування клієнтів Ford Customer Service Division і ще 24 заводи (16 у повній власності або у формі консолідованих спільних підприємств і 8 неконсолідованих спільних підприємств). Перші автомобілі компанії Ford були привезені до Європи в 1903 році — у тому ж році, коли була заснована компанія Ford Motor Company. Виробництво в Європі почалося в 1911 році.

Про Віннер. Володіючи 25-річною історією діяльності в Україні, «Віннер Груп Україна» виступає одним із лідерів вітчизняного автомобільного бізнесу. Наша дилерська мережа, яка офіційно представляє Ford, Volvo, Jaguar, Land Rover, Porsche та Bentley, пропонує автомобілі, запчастини, сервісне обслуговування та клієнтський досвід світового рівня у більше ніж 50 дилерських центрах. «Віннер Коледж» навчає та розвиває всіх членів команди «Віннер» задля забезпечення сервісу найвищого рівня. Також «Віннер» будує та обслуговує житлову та комерційну нерухомість. «Віннер» націлений бути прикладом чесного, прозорого і соціально відповідального бізнесу, підвищувати якість життя клієнтів і співробітників, надаючи першокласні товари, послуги та кар’єрні можливості. З детальною інформацією ви можете ознайомитися на сайті www.winner.ua.

За додатковою інформацією звертайтесь:

Володимир Петрук, Менеджер з маркетингових комунікацій Ford

044 585 63 00 (вн. 2460), vpetruk@winner.ua

закрити