Новий Ford Fiesta ST: диференціал підвищеного тертя та нова запатентована технологія для забезпечення неперевершених динамічних характеристик

16.03.2018

Всі новини > Новини Ford

 

КЕЛЬН, Німеччина, 16 березня 2018 р. —Компанія Ford оприлюднила додаткові деталі щодо досконалих «спортивних технологій», які забезпечать найбільш вражаючі, яскраві та незабутні враження від керування Fiesta ST, недоступні раніше. До переліку увійшли:

 

Минулого року Ford представив нову модель Fiesta ST, оснащену цілковито новим 1,5-літровим трициліндровим двигуном EcoBoost потужністю 200 к.с., яка до того ж вперше отримала систему вибору режимів керування, що дозволяє модифікувати параметри двигуна, рульового управління та системи контролю курсової стійкості. Три доступні режими, Normal, Sport і Track, дають змогу одним натисканням кнопки змінювати характер автомобіля — від практичного хетчбека до трекового спорт-кара.

Серед інших особливостей нового Fiesta ST:

«Водії “гарячих” хетчбеків мають великі сподівання щодо цього маленького автомобіля. Знання, отримані в ході розробки останніх моделей Ford Performance, таких як Focus RS та Ford GT, ми використали для створення цілковито нового Fiesta ST, який встановлює нові стандарти задоволення від керування у своєму сегменті, а гортанне звучання його трициліндрового двигуна говорить пристрасним автолюбителям саме те, що вони хочуть почути», – говорить директор Ford Performance у Європі Лео Рукс (Leo Roeks).

Нова версія славетного хот-хэтч від Ford, що розроблялась підрозділом Ford Performance з метою забезпечити практичність повсякденної експлуатації, економічність та надзвичайні враження від керування, здатна догодити новачкам і задовольнити експертів, надійде у продаж навесні цього року.

 

Тримайтеся міцніше

Fiesta ST третього покоління вперше пропонується з диференціалом підвищеного тертя Quaife (опція), який сприяє оптимізації зчеплення передніх коліс з поверхнею задля кращого проходження поворотів. Зокрема, він забезпечує покращене зчеплення на виході з поворотів.

Механічна система обмежує передачу крутного моменту двигуна на колесо зі зниженим зчепленням (наприклад, колесо, що знаходиться на внутрішньому радіусі повороту), щоб зменшити пробуксовування, а більша частина крутного моменту двигуна передається на колесо з кращим зчепленням, що дозволяє повною мірою використовувати динамічний потенціал силового агрегату.

Новий диференціал підвищеного тертя, доступний як опція, буде працювати в парі з досконалою системою векторизації крутного моменту Torque Vectoring Control, яка покращує курсову стійкість у поворотах та компенсує недостатню поворотність, пригальмовуючи переднє колесо з боку внутрішнього радіуса повороту.

Поєднання цих двох систем, ідеально збалансованих інженерами Ford Performance, забезпечує оптимальне зчеплення на сухих, та плавність руху на вологих поверхнях.

«Водіям спортивних автомобілів добре знайомі неприємні відчуття, коли пробуксовування внутрішнього колеса, на яке спрямовується надмірна кількість крутного моменту, не дозволяє вийти з повороту на швидкості, – говорить Рукс. – Ми адаптували налаштування опціонального диференціала підвищеного тертя нового Fiesta ST задля бездоганної роботи в поєднанні з удосконаленою системою Torque Vectoring Control, що дозволило забезпечити максимальний рівень природного зчеплення з поверхнею без «спалювання» надмірного крутного моменту шляхом застосування гальм».

 

Унікальні пружини

Розроблені інженерами Ford пружини векторизації зусиль патентованої конструкції поліпшують курсову стійкість, маневровість та чутливість задньої напівнезалежної підвіски нового Fiesta ST, що дозволяє забезпечити повніше відчуття єдності з автомобілем та яскраві враження від керування.

Новий Fiesta ST — перший «гарячий» хетчбек компактного класу, у якому застосовано цю унікальну технологію. Її особливість полягає у використанні нестандартних невзаємозамінних пружин направленої навивки, що забезпечують перерозподіл бокових зусиль при повертанні на задню підвіску та спрямовують їх безпосередньо у пружини задля підвищення поперечної жорсткості.

До переваг такої унікальної конфігурації підвіски належать:

 

Розроблені Ford пружини векторизації зусиль виготовляються методом холодної навивки, який забезпечує підвищену надійність та міцність. Особливість конструкції пружин, розроблених спеціально для використання у новому Fiesta ST, полягає у змінному кроку витка та діаметрі.

Крім того, оснащення удосконаленої підвіски включає двотрубні амортизатори Tenneco спереду та однотрубні амортизатори ззаду, оснащені клапанами RC1, які забезпечують частотно-залежну амортизацію задля покращеного контролю положення кузова та збереження характеристик керованості під час руху з високою швидкістю. Задня напівнезалежна підвіска з жорсткістю на кручення 1400 Н·м/градус є найжорсткішою серед усіх моделей Ford Performance.

«Ми перебрали утричі більше варіантів налаштувань підвіски, ніж зазвичай, перш ніж підібрати налаштування, що забезпечують неймовірні враження від керування, притаманні моделям ST, і водночас комфорт і досконалість, необхідні у повсякденному житті, – говорить Рукс. – Високотехнологічні амортизатори автомобіля самостійно адаптуються, забезпечуючи компенсацію дефектів дорожнього покриття, коли потреба в амортизації незначна (наприклад, під час руху по автомагістралі), і знову змінюють свої налаштування задля оптимального зчеплення з поверхнею під час експлуатації у жорстких умовах».

 

Незрівнянна динаміка при рушанні з місця

Пропонована як опція система забезпечення швидкого старту Launch Control, що розроблялась для використання виключно на гоночних трасах, дозволяє водіям нового Fiesta ST отримувати максимум задоволення завдяки незмінно стрімкому рушанню з місця.

Система Launch Control вирізняється простотою використання: її активація здійснюється за допомогою органів керування на кермі, при цьому вмикається окремий графічний дисплей на 4,2-дюймовій панелі приладів. Якщо водій утримує дросельну заслінку в повністю відкритому положенні, система підвищує частоту обертів двигуна та підтримує її на граничному значенні. При цьому на дисплеї заповнюється індикатор, що вказує на готовність автомобіля до старту.

Після повного відпускання педалі зчеплення активується оптимізований алгоритм рушання з місця, згідно з яким електронна система контролю курсової стійкості (ESC), протибуксувальна система, система векторизації крутного моменту Torque Vectoring Control та система компенсації силового підрулювання Torque Steer Compensation забезпечують необхідний розподіл потужності та крутного моменту.

Завдяки системі вибору режимів керування Drive Mode новий Fiesta ST став ще універсальнішим, адже відтепер водії зможуть адаптувати параметри автомобіля до різноманітних ситуацій — від поїздок у школу до заїздів по гоночній трасі.

 

Електронна система контролю курсової стійкості (ESC) з трьома режимами роботи дозволяє водіям обирати між трьома ступенями втручання: повний контроль з боку системи, рух із можливістю широких заносів з обмеженим втручанням з боку системи та повна деактивація системи.

Додатково розкрити спортивний характер цієї моделі Ford Performance допомагають поворотний кулак ексклюзивної конструкції, унікальні налаштування електромеханічного підсилювача рульового управління (EPAS) з передатним числом 12:1, що на 14% більше за попередню модель та є найбільшим значенням у лінійці моделей Ford Performance, а також високоефективна гальмівна система з передніми вентильованими дисками діаметром 278 мм та суцільними задніми дисками діаметром 253 мм.

Водії зможуть випробовувати технології нового Fiesta ST, насолоджуючись дизайном місця водія: інженери Ford Performance доклали всіх можливих зусиль для забезпечення оптимальної керованості та збалансованості автомобіля. Крім того, сидіння водія вирізняється унікальними для цього сегменту можливостями налаштування нахилу спинки та положення основи сидіння.

 

Більше потужності, більше варіантів

Новий 1,5-літровий двигун EcoBoost оснащено системою турбонаддуву, системою впорскування пального під високим тиском, та системою подвійного незалежного регулювання фаз газорозподілу Twin-independent Variable Cam Timing. Агрегат з трициліндровою архітектурою розвиває потужність у 200 к.с. при 6000 об/хв, а крутний момент у 290 Н·м доступний у діапазоні від 1600 до 4000 об/хв. Від 0 до 100 км/год автомобіль розганяється за 6,5 с, а максимальна швидкість становить 232 км/год.

Нова комбінація систем розподіленого впорскування та безпосереднього впорскування пального працює в поєднанні з інноваційною системою деактивації циліндрів, що за даними Ford дозволило забезпечити поліпшення паливної економічності та зменшення викидів СО2 у порівнянні з Fiesta ST200 попереднього покоління на 11%*.

Новий Fiesta ST пропонуватиметься у три- та п’ятидверній версіях зі спортивним кузовом ST з 17-(стандарт) або 18-дюймовими (опція) легкосплавними дисками. Крім того, покупцям будуть доступні додаткові варіанти комплектації ST-1, ST-2 та ST-3.

Серед доступних кольорів кузова: Frozen White, Magnetic, Moondust, Performance Blue, Race Red, Shadow Black, Silver та Silver Fox, а до стандартного оснащення салону входять сидіння Recaro з розвиненою підтримкою, оформлений у стилі ST важіль коробки передач та кермо з плоскою нижньою частиною, прикрашене декоративними швами, що також повторюються на обтягнутому шкірою важелі стоянкового гальма та чохлі важеля коробки передач.

За допомогою доступної у стандартній комплектації інформаційно-розважальної системи SYNC 3 з екраном діагоналлю 6,5″ (або опціональним 8-дюймовим екраном) водії Fiesta ST зможуть керувати відтворенням аудіо, функціями навігаційної системи та підключених смартфонів простими голосовими командами. Також пропонується високоякісна аудіосистема B&O PLAY Sound System, що забезпечує виняткову якість відтворення.

 

Стандартне оснащення включає ряд технологій допомоги водієві, таких як система утримання в межах смуги руху Lane Keeping Aid, система попередження про схід зі смуги руху Lane Keeping Alert та круїз-контроль з регульованим обмежувачем швидкості, а до переліку додаткових опцій входять склоочисники з датчиками дощу, автоматичні фари, система автоматичного дальнього світла та система розпізнавання дорожніх знаків.

 

«Новий Fiesta ST як ніякий інший автомобіль дозволить водіям зрозуміти, що має на увазі Ford, коли розшифровує абревіатуру ST як “спортивні технології”, – говорить Рукс. – Кожна функція цього автомобіля, що відповідає за динаміку руху, була удосконалена за допомогою інновацій».

 

Дивитися відео про Ford Fiesta ST

 

Дізнатися більше про Ford можна на www.ford.ua

Слідкуйте за нами на Facebook, Instagram, YouTube

 

 

# # #

 

 

*Офіційно підтверджені показники паливної ефективності та викидів CO2 буде опубліковано ближче до дати початку продажів.

 

Заявлені рівні витрати пального/енергії, викидів CO2 і запасу ходу під час руху з використанням електропривода вимірюються згідно з технічними вимогами європейських регламентів (ЄC) 715/2007 і (EC) 692/2008 в останній редакції. Споживання пального та викиди CO2 вказані для моделей автомобіля, а не для конкретного автомобіля. Проведена стандартна процедура випробувань дає змогу здійснювати порівняння між різними типами машин і різними виробниками. Окрім економічності споживання пального автомобілем, роль у визначенні споживання пального/енергії, викидів CO2 й електричної потужності відіграє техніка керування, а також інші нетехнічні чинники. CO2 є головним парниковим газом, що впливає на глобальне потепління.

 

Починаючи з 1 вересня 2017 року, деякі нові автомобілі проходитимуть процедуру сертифікації за всесвітньою узгодженою процедурою випробувань транспортних засобів малої вантажності (World Harmonised Light Vehicle Test Procedure, WLTP) згідно з вимогами європейського регламенту (ЄС) 2017/1151 в останній редакції, що передбачає новий, більш реалістичний порядок визначення витрат пального та рівня викидів CO2. Починаючи з 1 вересня 2018 року, процедура WLTP повністю замінить новий європейський їздовий цикл (NEDC), що наразі використовується. На етапі поступової відмови від використання NEDC буде здійснюватися зворотна кореляція отриманих за процедурою WLTP показників споживання пального та викидів CO2 до стандарту NEDC. У зв’язку зі зміною деяких елементів тестів можливі деякі відхилення від попередніх показників паливної економічності та рівня викидів, тобто показники споживання пального та рівня викидів CO2 для одного і того ж автомобіля можуть відрізнятися.

 

Про компанію Ford Motor Company

Ford Motor Company — світова компанія зі штаб-квартирою в Дірборні (штат Мічиган, США). Компанія займається проектуванням, виробництвом, фінансовими послугами та обслуговуванням всього спектру автомобілів Ford: вантажівок, позашляховиків, електромобілів та розкішних авто Lincoln, надає фінансові послуги через компанію Ford Motor Credit Company та прагне здобути позицію лідера в сфері електрифікації, автономності транспортних засобів та рішень забезпечення мобільності. У компанії Ford працює близько 202 000 осіб по всьому світу. Для отримання додаткової інформації про компанію Ford, її продукцію та Ford Motor Credit Company перейдіть за посиланням www.corporate.ford.com .

 

Ford of Europe відповідає за виробництво, продаж і технічне обслуговування автомобілів бренду Ford на 50 окремих ринках і надає роботу приблизно 54 тисячам робітників на підприємствах, що знаходяться в повній власності компанії, і приблизно 69 тисячам осіб, якщо враховувати спільні та неконсолідовані підприємства. Крім Ford Motor Credit Company до складу Ford Europe входить також підрозділ з обслуговування клієнтів Ford Customer Service Division і ще 24 заводи (16 у повній власності або у формі консолідованих спільних підприємств і 8 неконсолідованих спільних підприємств). Перші автомобілі компанії Ford були завезені до Європи в 1903 році — у тому ж році була заснована компанія Ford Motor Company. Виробництво в Європі почалося в 1911 році.

 

Про Віннер. Володіючи 25-річною історією діяльності в Україні, «Віннер Груп Україна» виступає одним із лідерів вітчизняного автомобільного бізнесу. Наша дилерська мережа, яка офіційно представляє Ford, Volvo, Jaguar, Land Rover, Porsche та Bentley, пропонує автомобілі, запчастини, сервісне обслуговування та клієнтський досвід світового рівня у більше ніж 50 дилерських центрах. «Віннер Коледж» навчає та розвиває всіх членів команди «Віннер» задля забезпечення сервісу найвищого рівня. Також «Віннер» будує та обслуговує житлову та комерційну нерухомість. «Віннер» націлений бути прикладом чесного, прозорого і соціально відповідального бізнесу, підвищувати якість життя клієнтів і співробітників, надаючи першокласні товари, послуги та кар’єрні можливості. З детальною інформацією ви можете ознайомитися на сайті www.winner.ua.

За додатковою інформацією звертайтесь:

Володимир Петрук, Менеджер з маркетингових комунікацій Ford

044 585 63 00 (вн. 2460), vpetruk@winner.ua

 

 

 

 

закрити