Відтепер фургони автоматично загальмують перед пішоходами, якщо цього не зроблять водії; компанія Ford презентує нову технологію для автомобілів серії Transit

  • Фургони Ford відтепер здатні виявляти людей на дорозі та автоматично застосувати гальма, якщо водій не реагує на попередження.
  • Передаварійний механізм гальмування Pre-Collision Assist використовує радар і систему камер, які виявляють людей на дорозі, і навіть тих, що знаходяться на тротуарі, але можуть випадково перетнути шлях автомобіля.
  • Нові комерційні авто Ford Transit і Transit Custom стали першими фургонами свого класу, здатними виявляти пішоходів.

КЕЛЬН, Німеччина, 12 серпня 2016 р. — Сучасні пішоходи відволікаються на ігри, повідомлення або відео на своїх смартфонах під час переходу через дорогу. Компанія Ford презентує технологію, яка надає фургонам можливість виявляти людей на дорозі та автоматично застосувати гальма, якщо водій не реагує на попередження.

Система виявлення перехожих Pedestrian Detection, початково розроблена для пасажирських авто, обробляє інформацію з розташованого на бампері радара та камери на лобовому склі, а база даних «форм пішоходів» дозволяє відрізнити людей від типових об’єктів узбіччя та ландшафту, наприклад, дерев або дорожніх знаків.

Відтепер технологія виявлення перехожих Pedestrian Detection, доступна для фургонів Transit і Transit Custom, здатна навіть передбачати, коли люди можуть зійти з тротуару і перейти шлях автомобіля, який наближається. Ця технологія вперше застосовується в комерційних авто такого розміру.

Згідно з офіційними даними, з 2004 по 2013 р. на європейських дорогах загинуло 70 000 пішоходів. * Компанія Ford нещодавно провела опитування 10 000 європейців, щоб краще зрозуміти фактори, на які пішоходи відволікаються під час переходу через дорогу, в тому числі в ситуаціях, коли пішохід перетинає дорогу в недозволеному місці. ** Більшість опитаних користувачів смартфонів (57 %) зізналися, що користуються своїми електронними пристроями навіть коли переходять дорогу, а близько половини з них (47 %) розмовляють у цей час по телефону.

«Водієві-експедитору потрібна всього лише мить, щоб перевірити адресу, проте це може бути та сама мить, коли необережний пішохід виходить на проїзну частину», — пояснює Ґреґор Аллексі (Gregor Allexi), інженер відділу активної безпеки компанії Ford of Europe. «У таких випадках технологія виявлення перехожих Pedestrian Detection може допомогти уникнути зіткнення або зменшити його наслідки».

Інженери компанії Ford провели тестування системи на треках у замкнутих колах з використанням стендів зі встановленими манекенами в натуральну величину. Команда розробників також впродовж місяця працювала над тестуванням та оптимізацією системи на дорогах європейських міст з великою кількістю пішоходів, зокрема в Парижі та Амстердамі, щоб довести надійність системи за реальних умов, при цьому загальний кілометраж на міських дорогах становив більше 10 000 км.

Система передаварійного гальмування під назвою Pre-Collision Assist працює на основі ряду послідовних етапів. Якщо система виявляє пішохода і визначає, що існує небезпека зіткнення, водій спочатку отримує звуковий сигнал і візуальне попередження на панелі приладів.

Якщо водій не реагує, система скорочує час, необхідний для застосування гальм шляхом скорочення проміжку між гальмівними колодками та дисками. Якщо реакція водія все ще відсутня, гальма застосовуються автоматично і швидкість авто знижується.

«Такі передові технології, як система передаварійного гальмування Pre-Collision Assist, які лише декілька років тому були «технологіями майбутнього», сьогодні позитивно впливають на ситуацію на дорогах Сполученого Королівства, допомагаючи водіям швидше реагувати на такі несподіванки, як пішоходи, які виходять на дорогу перед ними», — пояснює Люк Босдет (Luke Bosdet), представник Автомобільної асоціації. «Для експедиторів та інших водіїв комерційних фургонів це значна перевага — не лише завдяки можливості попередити зіткнення, але й завдяки захисту водіїв від нещасних випадків, які виникли не з їхньої вини і могли би нашкодити бізнесу».

Найновіші комерційні авто компанії Ford, Transit і Transit Custom, обладнані технологією виявлення перехожих Pedestrian Detection, вже з'явилися в продажу в Європі в комплектації із цілком новим 2,0-літровим дизельним двигуном Ford EcoBlue, який забезпечує оптимізацію експлуатаційних витрат та покращені характеристики, а також зниження витрат пального до 13 %.

Окрім того, нові моделі дозволяють користуватися перевагами прогресивних технологій, які підвищують рівень комфорту та зручності за кермом, зокрема системою адаптивного круїз-контролю Adaptive Cruise Control, системою розпізнавання дорожніх знаків Traffic Sign Recognition і системою стабілізації бічного вітру Side Wind Stabilisation.

* Європейська обсерваторія безпеки дорожнього руху. Основні факти безпеки на дорозі за 2015 р.http://ec.europa.eu/transport/road_safety/pdf/statistics/dacota/bfs2015_main_figures.pdf
** Дослідження проводилося у вересні 2015 р. Вибірка: 10 022 осіб із Бельгії, Данії, Франції, Німеччини, Італії, Нідерландів, Румунії, Іспанії, Туреччини та Сполученого Королівства, які мають смартфони або портативні пристрої.