Ви не сідаєте за кермо в нетверезому стані! «Похмільний костюм» наочно демонструє, чому керування в такому випадку може призвести до летальних наслідків

  • Керування автомобілем після бурхливих вечірок, наприклад різдвяних, може бути настільки ж небезпечним, як і керування в нетверезому стані.
  • Навіть якщо кількість алкоголю в крові вже не перевищує норму, побічні ефекти все ще послаблюють організм.
  • Спеціально сконструйований «похмільний костюм» симулює послаблення зору, слуху та відчуття рівноваги.
  • Костюм є частиною безкоштовної всесвітньої програми Ford Driving Skills for Life, призначеної для водіїв-початківців.

КЕЛЬН, Німеччина, 16 грудня 2016 р. Керування в нетверезому стані є одним з найсуворіших табу в суспільстві, проте виїзд на дорогу наступного ранку може бути не менш небезпечним.

В період свят багато людей частіше вживають алкоголь на вечірках з колегами, друзями та родичами, і саме цей час є піковим для водіїв, готових йти на ризик, наслідки якого можуть бути фатальними — як для них самих, так і для інших учасників дорожнього руху.

Саме тоді настає черга «похмільного костюма». Він важить більше 17 кг і складається зі спеціального жилета, обважнювачів на зап’ястях та щиколотках, головного убору, окулярів і навушників. Разом ці компоненти стимулюють класичні симптоми похмілля — втому, нудоту та запаморочення.

Дослідження на території Європи свідчить, що алкоголь є причиною аварій з фатальними наслідками в 1 з 6 випадків.* А в Сполученому Королівстві 1 з 10 арештів нетверезих водіїв відбуваються з 6:00 по 8:00.** Компанія Ford замовила виготовлення «похмільного костюма» в Інституті Меєр-Хентшель, Німеччина, щоб привернути увагу до небезпеки керування в такому стані.

«Значний соціальний тиск здатний втримати тих, хто сильний сісти за кермо в нетверезому стані після вечірки. Проте дуже часто ті, хто сідає за кермо вранці опісля, подорожують наодинці, — пояснив менеджер програми Ford Driving Skills for Life Джим Ґрехам (Jim Graham).*** — “Похмільний костюм” демонструє, як похмілля може послабити організм, а також які ризики для всіх учасників дорожнього руху виникають під час керування в такому стані».

Навіть якщо кількість алкоголю в крові водіїв не перевищує норму, вони все ще є джерелом ризику, можливо настільки ж великого, як і ті, хто сідає за кермо в нетверезому стані, оскільки такі водії найчастіше невиспані, що впливає на час їхньої реакції. ****

Завдяки програмі Ford Driving Skills for Life компанія Ford пропонує безкоштовне навчання для молодих водіїв. До кінця 2016 р. кількість водіїв, які пройшли навчання за програмою, становитиме 20 000 чоловік у 13 країнах Європи. Раніше в рамках цієї програми компанія Ford співпрацювала з Інститутом Меєр- Хентшель над виготовленням спеціальних проектів — «костюма нетверезого водія» і «костюма водія в стані наркотичного сп’яніння», нещодавно продемонстрованих у програмі «Гараж Джея Лено» (Jay Leno’s Garage). Створення «похмільного костюма» поставило перед розробниками різноманітні складні завдання.

«Ми провели багато досліджень, у тому числі проаналізували наші власні можливості після дружньої вечірки з алкоголем, — розповів Ґундольф Меєр-Хентшель (Gundolf Meyer-Hentschel), виконавчий директор Інституту Меєр-Хентшель. — Для “похмільного костюма” ми використали навушники, які відтворюють підвищену чутливість до звуків під час похмілля, а також важкий головний убір, який разом з окулярами симулює послаблення зору та засліплюючий головний біль».

Серед тих, хто вже випробував новий костюм на власному досвіді, д-р Річард Стівенс (Dr Richard Stephens), старший викладач психології в Кілському університеті в Сполученому Королівстві, за сумісництвом дослідник алкоголю зі значним досвідом у вивченні похмілля.

«Люди часто не розуміють, наскільки похмілля впливає на ключову спроможність виконувати будь-які дії, — пояснив проф. Стівенс. — “Похмільний костюм” чітко і ясно наочно демонструє це».

# # #

* https://www.allianz.com/en/press/news/commitment/community/141209_fatal-traffic-accidents.html

** http://www.dailymail.co.uk/news/article-2514724/Jump-drink-drivers-caught-limit-morning-after.html

*** http://www.psychologicalscience.org/news/motr/driving-with-a-hangover-just-as-dangerous-as-driving-drunk.html#.WEf_QLKLTb0