Шоколад, мідії і… Mustang! Чи зможете ви здогадатися, яка країна є найбільшим шанувальником культових спортивних авто?


  • Основними покупцями автомобілів в Європі є німецькі водії, та британські водії не надто відстають від них. Але прихильники спортивних авто в Бельгії можуть претендувати на звання найпалкіших шанувальників Mustang у Європі.
  • Після того, як шанувальники цієї марки придбали більше 1600 нових Mustang, власників нового Ford Mustang за співвідношенням у Бельгії більше ніж у будь-якій іншій країні Європи.
  • Культове спортивне авто надійшло в продаж на ринки Європи минулого року, вперше після його випуску в США 51 рік тому. У Європі вже продано більше 21000 нових автомобілів Mustang.

КЕЛЬН, Німеччина, 19 жовтня 2016 року – нехай Бельгія і не перша країна, яка спадає на думку, коли мова заходить про спортивні автомобілі, але бельгійські водії просто до нестями закохані в новий Ford Mustang.

З більш ніж 21 000 нових Mustang, проданих на цей час по всій Європі, 1 600 автомобілів придбано шанувальниками з Бельгії. Співвідношення складає 1 авто на 4 693 водія при загальній кількості водіїв у країні 7 659 000 – показник набагато більший ніж в будь-якій іншій країні Європи.
На другому місці Німеччина та Велика Британія, куди пішла більша половина проданих нових автомобілів Mustang з того часу, як ця модель надійшла в продаж на ринки Європи минулого року, вперше після її випуску в США в 1964 році. Німецькі водії придбали 7 281 Mustang (1 на 7 700 водіїв), а британські водії придбали 4 761 Mustang (1 на 7 743 водія).

На третьому місці Франція, куди продано 2 126 авто. Бельгія ж, за кількістю проданих авто, знаходиться на четвертому місці, серед інших країн з невеликою кількістю населення, таких як Швеція, Швейцарія та Чехія, які виказують неабиякий попит на визнане у минулому році найбільш продаваним у світі спортивним авто з кузовом купе. «Mustang це автомобіль, що має безліч пристрасних послідовників у Європі, які засновують клуби шанувальників та влаштовують численні зустрічі прихильників», ─ зауважив Лорен Чарпентьє (Laurent Charpentier), директор Ford Belgium. «Це спортивний автомобіль, не схожий на інші, якого деякі прихильники у Європі чекали, у прямому розумінні, все своє життя».

У Бельгії тривалий роман із швидкісними авто. Відома траса Спа-Франкоршам була однією з перших гоночних трас, на якій проводилась «Формула-1», а гонщик Жакі Ікс (Jacky Ickx) вигравав 24 години Ле-Мана шість разів. Одного разу він зробив це на Ford GT-40. Цей автомобіль, у свою чергу, ставав призером «Формули-1» 25 разів, а також вигравав Ралі «Дакар».

Серед найпристрасніших шанувальників нового авто ─ самопроголошений «шалений фанат Mustang» Адельберт Енглер (Adelbert Engler). У себе вдома, у містечку Хойсден Зольдер, він зібрав колекцію з 5 500 моделей авто Mustang, а також кілька справжніх класичних моделей цього авто.

«Зі своїми Mustang протягом років я брав участь в інтерв’ю, фільмах, кліпах, передачах, святкуваннях річниць і виставках», ─ розповів Енглер, який з нетерпінням чекає на доставку жовтого Mustang фастбек, обладнаного 2,3-літровим двигуном EcoBoost.

Покупці Mustang в Європі можуть вибирати між 5,0-літровим двигуном V8 та 2,3-літровим двигуном моделі EcoBoost, а також між модифікаціями кузова фастбек та кабріолет. Червоний, сірий і чорний залишаються найпопулярнішими кольорами, у той час як 72 % покупців обирають фастбек, а 64 % обирають V8. Моделі обладнані EcoBoost користуються найбільшою популярністю в південній Європі.

З початку року, у порівнянні з минулим роком, продажі авто Ford в Європі подвоїлися через попит на такі моделі як Mustang, а також Focus RS, Focus ST і Fiesta ST.