Провідні компанії роздрібної торгівлі розпочали проект для кар’єрного розвитку дітей та молоді

24.07.2018, Київ – відбулося підписання меморандуму про співпрацю Центру «Розвиток КСВ» і компаній Leroy Merlin, Watsons Україна та Winner Group Ukraine щодо реалізації унікального освітнього проекту «Карта професій» у сфері торгівлі. Проект має на меті об’єднати зусилля бізнесу, шкіл та університетів з підвищення обізнаності молоді про професії та кар’єру у галузі торгівлі.

На сьогодні в Україні питання професійного вибору школярів залишається не вирішеним. Кожен третій випускник школи обирає майбутню професію без урахування власних здібностей. Крім того діти часто керуються стереотипами про професії, про престижність та рівень оплати праці, при цьому не оцінюючи її реальних викликів.

В першу чергу причинами цього є низька обізнаність підлітків про професії та галузі, відсутність розуміння, як розвивати кар’єру. За даними дослідження “Молодь України 2017” 46% випускників шкіл жодного разу не відвідувати профорієнтаційні заходи. Саме тому соціально відповідальні компанії вирішили об’єднати зусилля, аби змінити цю ситуацію.

Проект «Карта професій» передбачає створення буклету та веб-сторінки про кар’єру у галузі торгівлі на сайті проекту, а також розробку занять для викладання у школах. Завдяки проекту школярі та студенти зможуть дослідити свої інтереси та здібності, дізнатися про реалії професій та можливості початку кар’єри від успішних фахівців, а найголовніше – запланувати власну кар’єру, починаючи зі школи.

«Все частіше діти роблять професійний вибір опираючись на думку батьків, учителів чи модних тенденцій. А потім, пройшовши певний шлях, розчаровуються у професії і розуміють, що хочуть присвятити своє життя зовсім іншому. Тому Центр «Розвиток КСВ» спільно з компаніями прагне сприяти свідомому ставленню до професійного вибору. Ми вже об’єднали у проекті понад 100 шкіл та 16 компаній і надзвичайно раді, що тепер діти зможуть відкрити для себе майбутнє у сфері торгівлі», - зазначила  Марина Саприкіна, Голова правління Центру «Розвиток КСВ».

«Роздрібна торгівля – це про любов до людей та захоплення ідеєю про втілення мрій клієнтів. Це про хвилювання, яке ти відчуваєш, коли перший відвідувач переступає поріг твого магазину; це про піклування -  коли ти хочеш зробити твій магазин безпечним і для маленьких відвідувачів; це про непросте, але таке важливе спілкування – коли покупець критикує. Це про успіхи і розвиток, про кар’єру у міжнародній компанії і про професії, не пов’язані з безпосереднім наданням послуг відвідувачам магазину (бухгалтер, юрист, фахівець з комунікацій, менеджер із закупівель і т.д.). Ми високо цінуємо співпрацю з Центром «Розвитку КСВ» і з радістю розповімо про свою професію школярам та вчителям.» - зауважила Лілія Савич, директор з управління персоналом ТОВ «Леруа Мерлен Україна».

 «Ми орієнтуємося на нові покоління, при роботі і комунікації з клієнтами та потенціальними співробітниками. Тому для компанії дуже важливо реалістичне уявлення молоді про рітейл як про сферу, яка завжди підтримує останні тренди – діджиталізацію, омніканальність, нові тенденції, стандарти і технології при роботі з клієнтами. А також – розуміння сфери торгівлі взагалі. Окрім того - дуже важливо знати і розуміти не тільки своє майбутнє призначення, а й сфери, які ти можеш обрати для першої роботи та розвитку подальшої кар’єри. Якщо цей проект допоможе ще зі шкільної парти усвідомити ці речі – наша місія буде виконана», – наголосила Катерина Веремєєва, начальник відділу корпоративних комунікацій та зв’язків із громадськістю Watsons Україна.

«Підтримка, освіта й розвиток дітей та молоді України – це один із головних напрямів соціальних програм «Віннер». Ми готові брати активну участь у розбудові нашої країни разом із новим поколінням, ділитися досвідом і співпрацювати із партнерами й громадою. Для нас важливо знати, що нам є з ким іти в майбутнє і що в Україні є талановита, натхненна, впевнена молодь. Ми хочемо знайти цих школярів і студентів, що люблять живе спілкування, хочуть розвиватися й, звісно, обожнюють автомобілі так, як ми!»запевнив Петро Рондяк, голова Правління «Віннер Груп Україна».

З детальних питань: Тарас Деркач, керівник напрямку Career Hub, 093 440 50 28, td@csr-ukraine.org