Колір вашої машини розповість про вас дивні речі: чутливі чоловіки люблять синій колір, а вольові жінки надають перевагу чорним

Для багатьох людей колір та стиль автомобілів є показником того, як вони хочуть, щоб їх бачило оточення.

Останнє дослідження*, виконане на замовлення компанії Ford, свідчить, що обраний колір автомобіля свідчить про особистість покупця та його власний уявний образ. До того ж, у багатьох випадках існують чітко виражені відмінності між чоловіками та жінками, які обирають той же колір.

Наприклад, жінки, які віддають перевагу чорним автомобілям, часто характеризують себе як цілеспрямованих; вони мають багатий життєвий досвід і легко дратуються, якщо справи йдуть не за планом.  Водночас, чоловіки, які воліють мати чорну машину, радше бачать себе неорганізованими, вони легко відволікаються та покладаються на інших, щоб завершити розпочате.

Чоловіки, які обирають сині автомобілі - це зовсім інша справа. Їм властива чуттєвість та емоційність, при прийнятті рішення вони більше покладаються на відчуття, ніж на факти. Жінки, які обирають синій колір, прагнуть гармонійних стосунків, уникають конфліктів, проте мають сильну волю. Чоловіки, які мають темно-сині автомобілі, як і ті, які носять темно-сині костюми, більше схильні до консервативності.

Ford замовив звіт для розуміння зв'язку між обраним кольором та особистісними рисами людини.

Перейдіть за цим посиланням, щоб пройти наш жартівливий тест і дізнатися, який колір машини відповідає вашій особистості https://www.playbuzz.com/fordeurope/ car-colour-personality-quiz

Ford випускає нові двоколірні моделі Focus Red Edition і Focus Black Edition – згідно з опитуванням, ці кольори належать до чотирьох, які і чоловіки, і жінки обирають найчастіше.

«Вибір кольору автомобіля може надати багато інформації – але зазвичай тільки якщо ви берете до уваги стать водія», — сказала автор звіту Венді Лорд (Wendy Lord), консультант із психометричного тестування, дипломований психолог. «Усе змінилося, коли ми опитували людей про комбінації червоного й чорного кольорів. Незалежно від статі, ці кольори приваблювали людей, яким до вподоби захоплюючі та ризиковані розваги, які стимулюють приплив адреналіну».

Лорд та її команда опитали більше 200 людей у Великій Британії віком від 25 до 65 років і виявили також, що сріблястий колір приваблює чоловіків, яким легше зберігати спокій у стресовій ситуації; не стало несподіванкою і те, що чоловіки, які обирають темно-сині машини, сповідують дещо консервативний спосіб життя.  Чоловіки, яким подобаються червоні автомобілі, більше організовані, систематичні та цілеспрямовані, ніж решта.

Втім, жінки, яким подобається сріблястий, темно-синій або червоний колір машин, залишаються загадкою — дослідження не виявило характерних рис у цих водійок.

«Різниця у відповідності кольору автомобіля типові особистості водія або водійки пояснює те, як пари з досить різними характерами можуть дійти згоди стосовно бажаного кольору машини», — сказала Лорд.

Дизайнери Ford черпають натхнення для вибору кольорів з останніх тенденцій у сфері моди, меблів та смартфонів. Минулого року випущено перші моделі Red Edition та Black Edition для Fiesta.

«Оригінальні та виразні варіанти дизайну з контрастними кольорами завжди створювалися для екстравертів, але тепер вони стали частиною значно ширшого тренду, що поширюється не тільки на автомобілі, а й на одяг і навіть електронні вироби», — зазначив Джон Маклеод (John Mcleod), головний конструктор із персоналізації автомобілів компанії Ford у Європі.  «Чорний та червоний — традиційно спортивні кольори, а разом вони утворюють дуже спортивне поєднання, ідеальне для любителів гострих відчуттів. Цей автомобіль не для пересічних людей