Керувати автомобілем під час зливи стало ще простіше завдяки фарам компанії Ford, які автоматично налаштовуються з початком раптового дощу

  • Технологія залежного від погоди освітлення Weather-Dependent Lighting компанії Ford автоматично налаштовує фари, допомагаючи водієві виявляти фактори ризику на узбіччі під час сильного проливного дощу.
  • Визначивши наявність зливи, система скорочує і розширює промінь фар, щоб краще освітлювати узбіччя та зменшити відблиски, які засліплюють інших водіїв на мокрих дорогах.
  • Екстремальні погодні умови дедалі частіше зустрічаються у Європі, при цьому в деяких районах трапляються нечасті, проте значно інтенсивніші зливи.
  • Тепер технологія доступна на багатьох моделях в межах системи адаптивного головного освітлення Ford Adaptive Front Lighting.

КЕЛЬН, Німеччина, 21 вересня 2016 р. Навіть для досвідчених водіїв проливний дощ може швидко перетворити комфортну подорож у стресову, оскільки видимість на дорозі погіршується. Екстремальні погодні умови дедалі частіше зустрічаються в Європі, тому автомобілі Ford пропонують технологію залежного від погоди освітлення Weather- Dependent Lighting, яка автоматично покращує видимість, коли небо розверзається.

Система розширює і вкорочує промінь фар, щоб краще освітлювати пішоходів і велосипедистів на узбіччі, а також зменшити відблиски, які засліплюють зустрічний транспорт. Ця технологія є частиною системи адаптивного головного освітлення Ford Adaptive Front Lighting і активується через роботу склоочисника лобового скла, враховуючи природне освітлення і швидкість руху.

«Багато водіїв потрапляють під зливи — раптовий сильний дощ, який досить швидко може викликати труднощі навіть з дотриманням дорожньої розмітки, — зауважив Торстен Варвел (Thorsten Warwel), менеджер відділу освітлення компанії Ford of Europe. —Компанія Ford вже протягом деякого часу пропонує автоматичне головне освітлення та склоочисники лобового скла. А тепер наша технологія залежного від погоди освітлення Weather-Dependent Lighting допоможе водіям впоратися навіть із найскладнішими дорожніми умовами».

Одне з проведених у Великобританії досліджень показує, що відносна частота зіткнень може збільшуватися до 82 % під час дощу. 1 Дослідження також підкреслює, що з точки зору водія, коли рівень дощової води вищий за дорожню розмітку, навіть світловідбиваюче маркування може зникнути у світлі фар. 2

У таких країнах як Австрія, Бельгія, Франція, Німеччина, Нідерланди, Румунія та Великобританія у цьому році траплялися повені. Згідно зі звітом Європейської комісії, інтенсивність опадів у деяких районах збільшилася, при цьому середня кількість опадів зменшилася. 3 Європейська агенція довкілля прогнозує, що в цьому столітті частота сильних дощів по всій території Європи збільшиться в межах 5–25 % влітку і 15–35 % відсотків взимку. 4

2015 рік у Великобританії став сьомим найвологішим роком в історії. Сім з десяти найвологіших років Великобританії сталися за період з 1998 р. 5 У цьому місяці уряд Великобританії оголосив, що нові плани захисту від повеней передбачають підвищення рівня сильних атмосферних опадів на 20–30 % згідно з даними дослідження Гідрометцентру для Звіту щодо захисту від повеней на національному рівні. 6 Система адаптивного головного освітлення Ford Adaptive Front Lighting регулює кут та інтенсивність світла фар відповідно до умов на дорозі, зокрема, довший і пряміший промінь для кращої видимості попереду на швидкісних магістралях, або спрямування світла по кривій на поворотах заміських доріг. Тестування включало перевірку в спеціально створеній зоні з імітацією освітлення та тест-драйв у нічний час в різних частинах світу.

Система адаптивного головного освітлення Ford Adaptive Front Lighting доступна для моделей, що оснащені газорозрядними ксеноновими фарами високої інтенсивності, зокрема C-MAX і Grand C-MaxFocus і Kuga, а також для моделей зі світлодіодними фарами Dynamic LED, зокрема EdgeGalaxyMondeo та SMAX.

Серед інших найсучасніших технологій освітлення Ford варто згадати систему дальнього світла Glare-Free Highbeam яка допомагає запобігати ненавмисному засліпленню інших водіїв, а також покращує видимість на дорозі попереду в нічний час. Завдяки цій системі водіям не потрібно вручну перемикати світло фар з дальнього на ближнє, оскільки вона просто блокує промені, які в іншому випадку світили би в очі іншим учасникам дорожнього руху. Система доступна для моделей S-MAX, Galaxy та Edge.