Альянс Ford – Volkswagen розширює глобальну співпрацю з метою подальшого розвитку автономного керування й електрифікації та підвищення рівня обслуговування клієнтів

Альянс Ford – Volkswagen розширює глобальну співпрацю з метою подальшого розвитку автономного керування й електрифікації та підвищення рівня обслуговування клієнтів

  •  Volkswagen спільно з Ford інвестує у компанію Argo AI, яка займається розробкою платформ автономних автомобілів, завдяки чому ринкова вартість останньої перевищить 7 мільярдів доларів США. Таке об’єднання дозволить обом автовиробникам незалежно інтегрувати систему автономного керування Argo AI у свої автомобілі, що забезпечить важливий результат у глобальних масштабах
  • Ford використає архітектуру електромобіля Volkswagen та модульну платформу MEB для проектування і початку виробництва у Європі з 2023 року щонайменше одного масового автомобіля з повністю електричним приводом для європейських клієнтів. Це дозволить компанії активізувати роботу над виконанням своєї обіцянки щодо випуску експресивних легкових автомобілів з використанням переваг, які пропонують масштаби Volkswagen
  • Ford і VW продовжують роботу над розробкою комерційних фургонів та середньорозмірних пікапів для кожного бренду на окремих ринках світу, початок випуску яких запланований на 2022 рік; компанії спільно вкладають кошти у розробку для генерування важливої синергії
  • Очікується, що глобальний альянс Volkswagen-Ford, який не передбачає спільного володіння активами, буде забезпечувати кожній компанії щорічну економію

НЬЮ-ЙОРК, 16 липня 2019 р. – Ford Motor Company та Volkswagen AG оголосили про розширення свого глобального альянсу, який віднині буде також займатися електромобілями та співпрацею з Argo AI з метою впровадження технологій автономного керування автомобілями на території США і Європи. Це дозволить обом компаніям покращити рівень обслуговування клієнтів і водночас із цим підвищити свою конкурентоспроможність, знизити витрати і підвищити ефективність використання капіталу.

Президент і виконавчий директор компанії Volkswagen д-р Герберт Дісс (Herbert Diess), президент і виконавчий директор компанії Ford Джим Хекет (Jim Hackett) та виконавчий директор Argo AI Браян Салєскі (Bryan Salesky) повідомили, що Volkswagen спільно з Ford інвестує у діяльність Argo AI — компанії, яка займається розробкою технологій автономних автомобілів.

Завдяки співпраці з Ford і Volkswagen система автономного керування компанії Argo AI (SDS, self-driving system) є першою системою такого типу з планами щодо комерційного впровадження у Європі та США. Крім цього, завдяки доступу до глобальних ринків збуту обох автовиробників платформа Argo AI має найбільший з точки зору географії потенціал впровадження серед усіх існуючих на даний момент технологій автономного керування. Volkswagen і Ford будуть незалежно інтегрувати систему SDS компанії Argo AI у спеціально розроблені моделі автомобілів, що дозволить підтримати ініціативи кожної з компаній у сфері пасажирських і вантажних перевезень.

Компанія Argo AI і надалі буде зосереджувати свої зусилля на створенні системи автономного керування 4 рівня за класифікацією SAE, призначеної для використання у сервісах спільних поїздок за домовленістю та службах перевезень вантажів у густонаселених міських районах.

Ford і Volkswagen будуть мати однакові частки в Argo AI, а разом автовиробники будуть володіти контрольним пакетом акцій. Решта акцій буде використана в якості заохочувального резерву для співробітників Argo AI. Транзакція потребує схвалення наглядових органів та передбачає виконання певних умов закриття угоди.«Хоча Ford і Volkswagen залишаються незалежними та продовжують жорстку конкурентну боротьбу на ринку, об’єднання і спільна робота з Argo AI над такою важливою технологією дозволить нам створити унікальні можливості та забезпечити масштабні результати і географічне охоплення, — сказав Хекет. — Створення можливостей для синергії у багатьох сферах дозволить нам продемонструвати міць нашого глобального альянсу в епоху розумних автомобілів для розумного світу».

Керівники компаній також оголосили, що Ford стане першим стороннім автовиробником, який зможе використовувати спеціалізовану архітектуру автомобіля та платформу MEB для налагодження виробництва на території Європи масового автомобіля з нульовим рівнем викидів, початок якого запланований на 2023 рік.

Протягом 6 років Ford планує поставити на європейський ринок понад 600 000 автомобілів на базі архітектури MEB, крім того, розглядається можливість випуску ще однієї цілковито нової моделі Ford для європейських клієнтів. Це відповідає європейській стратегії Ford, яка передбачає подальше використання сильних сторін компанії, у тому числі — комерційних автомобілів, популярних кросоверів та імпортованих культових моделей, таких як Mustang та Explorer.

Компанія Volkswagen розпочала створення архітектури MEB у 2016 році, інвестувавши у цю платформу приблизно 7 мільярдів доларів США. Протягом наступних десяти років автовиробник планує виготовити на базі цієї платформи приблизно 15 мільйонів автомобілів тільки для Volkswagen Group.

Для компанії Ford використання архітектури MEB від Volkswagen є частиною глобальних інвестицій в електромобілі на суму понад 11,5 мільярда доларів США та відповідає планам Ford, згідно з якими європейським клієнтам буде запропоновано широкий асортимент електромобілів водночас із дотриманням зобов’язань щодо сталого розвитку.

«Зазираючи наперед, можна сказати, що ще більше клієнтів та навколишнє середовище виграють від кращої в галузі архітектури електромобіля Volkswagen. Наш глобальний альянс стає ще більш багатообіцяючим, і ми продовжуємо пошук інших сфер, у яких ми могли б співпрацювати, — сказав Дісс. — Масштабування нашої платформи MEB сприяє зменшенню витрат на розробку автомобілів з нульовим рівнем викидів і створює умови для більш масштабного і швидшого переходу на електромобілі в усьому світі. Це покращує позиції обох компаній завдяки більш ефективному використанню капіталу, подальшому зростанню та підвищенню конкурентоспроможності».

Альянс, в рамках якого здійснюється співпраця за напрямками, що не включають спільні інвестиції Volkswagen і Ford в Argo AI, не передбачає спільного володіння активами і функціонує незалежно від інвестицій в Argo AI. Роботою альянсу керує спільний комітет на чолі з Хекетом і Діссом, до складу якого також входять представники вищого керівництва обох компаній.

Крім того, компанії продовжують роботу над розробкою середньорозмірних пікапів для світового ринку, початок виробництва яких запланований на 2022 рік, а наступним етапом має стати випуск комерційних фургонів.

Про компанію Volkswagen Group
Volkswagen Group зі штаб-квартирою у м. Вольфсбург (Wolfsburg) є одним із провідних автовиробників у світі та найбільшим виробником автомобілів у Європі. До складу групи входять дванадцять брендів з семи європейських країн: Volkswagen Легкові автомобілі, Audi, SEAT, ŠKODA, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Porsche, Ducati, Volkswagen Комерційні автомобілі, Scania і MAN. Портфоліо легкових автомобілів включає моделі від компактних авто до автомобілів преміум-класу. Ducati виготовляє мотоцикли. У секторі легких і важких комерційних автомобілів асортимент продукції включає лінійки пікапів, автобусів та важких вантажівок. Кожного робочого дня 664 496 робітників в усьому світі виготовляють у середньому 44 567 автомобілів, займаються наданням послуг, пов’язаних з автомобілями, або працюють в інших сферах діяльності. Volkswagen Group продає свої автомобілі у 153 країнах. У 2018 році глобальні обсяги поставок клієнтам групи сягнули 10,8 млн (2017: 10,7 млн). Частка глобального ринку легкових автомобілів склала 12,3 відсотка. У Західній Європі 22,0 відсотка всіх нових легкових автомобілів становили автомобілі виробництва Volkswagen Group. Сукупний валовий дохід групи у 2018 році склав 235,8 мільярда євро (2017: 231 мільярд євро). Прибуток після оподаткування у 2018 році склав 17,1 мільярда євро (2017: 11,6 мільярда євро). www.volkswagenag.com.

Про компанію Ford Motor Company
Ford Motor Company — світова компанія зі штаб-квартирою в Дірборні (штат Мічиган, США). Компанія займається проектуванням, виробництвом, фінансовими послугами та обслуговуванням всього спектру автомобілів Ford: вантажівок, позашляховиків, електромобілів та розкішних авто Lincoln, надає фінансові послуги через компанію Ford Motor Credit Company та прагне здобути позицію лідера в сфері електрифікації, автономності транспортних засобів та рішень забезпечення мобільності. У компанії Ford працює близько 196 000 осіб по всьому світу. Для отримання додаткової інформації про компанію Ford, її продукцію та Ford Motor Credit Company перейдіть за посиланням www.corporate.ford.com.

Про компанію Argo AI
Argo AI — компанія зі штаб-квартирою у м. Пітсбург, штат Пенсильванія, що займається розробкою технологій автономних автомобілів.
Компанія працює над розробкою технології автономного керування у співпраці з провідними автовиробниками з метою створення безпечнішого, більш зручного та доступного способу переміщення. Штат Argo AI налічує близько 500 співробітників, а технічні центри компанії розташовані у містах Дірборн, штат Мічиган, Кренбері, штат Нью-Джерсі, та Пало-Альто, штат Каліфорнія. Для отримання додаткової інформації щодо Argo перейдіть за посиланням www.argo.ai.

Твердження прогнозного характеру
Наведені тут заяви можуть містити «твердження прогнозного характеру» у розумінні Закону США 1995 року про реформу у сфері судових спорів щодо цінних паперів за позовами приватних інвесторів. Твердження прогнозного характеру спираються на поточні очікування щодо майбутніх подій. Фактичні результати можуть значно відрізнятися від наведених тут внаслідок ризиків, невизначеностей та інших чинників, у тому числі пов’язаних з реакцією ринку на нові та існуючі продукти й сервіси у сфері мобільності; дефектів, що призводять до затримок з виходом нових моделей, кампаній з відкликання або розширення гарантії; зміни планів щодо продукту для забезпечення відповідності вимогам у сфері безпеки, рівня викидів, витрати пального та інших нормативно-правових актів, а також ризики у сфері кібербезпеки. Твердження прогнозного характеру є чинними лише за станом на дату їх первинного проголошення. Матеріали для додаткового обговорення див. у п. 1А звіту Ford за Формою К-10 за 2018 рік.

Про Віннер.
Володіючи 25-річною історією діяльності в Україні, «Віннер Груп Україна» виступає одним із лідерів вітчизняного автомобільного бізнесу. Наша дилерська мережа, яка офіційно представляє Ford, Volvo, Jaguar, Land Rover, Porsche та Bentley, пропонує автомобілі, запчастини, сервісне обслуговування та клієнтський досвід світового рівня у більше ніж 50 дилерських центрах. «Віннер Коледж» навчає та розвиває всіх членів команди «Віннер» задля забезпечення сервісу найвищого рівня. Також «Віннер» будує та обслуговує житлову та комерційну нерухомість. «Віннер» націлений бути прикладом чесного, прозорого і соціально відповідального бізнесу, підвищувати якість життя клієнтів і співробітників, надаючи першокласні товари, послуги та кар'єрні можливості. З детальною інформацією ви можете ознайомитися на сайті www.winner.ua.

За додатковою інформацією звертайтесь:
Володимир Петрук, Менеджер з маркетингових комунікацій Ford
044 585 63 00 (вн. 2460), vpetruk@winner.ua