Ford запустив перший комерційний проект за участю автономних авто

12.03.2018

Всі новини > Новини Ford

ДИРБОРН, США, 12 березня 2018 р. — Компанія Ford оголосила про запуск першого комерційного проекту за участю автономних автомобілів. Безпілотні Ford будуть доставляти піцу й посилки жителям Маямі (штат Флорида, США). У Маямі також відкриється перший термінал для автономних автомобілів, де буде здійснюватися їх технічне обслуговування, ремонт і чищення.

Маямі, згідно з недавнім глобальним дослідженням Inrix Global Traffic*, посідає 10-е місце у списку міст світу з найбільш завантаженими дорогами й п’яте — у списку найбільш «пробкових» міст у США. Автовласники в Маямі проводять у пробках у середньому 64 години на рік або майже 10 % усього часу за кермом. При цьому місто активно намагається вирішити свої транспортні проблеми.

«Мер округу Маямі-Дейд — Карлос Хіменес — прихильник інноваційних технологій, і він повсюдно застосовує їх для підвищення якості життя жителів округу, — зазначив Шериф Маракбі (Sherif Marakby), віце-президент Ford з автономних і електрифікованих автомобілів. — Він добре обізнаний із найбільш передовими ідеями у сфері транспорту, і вже зараз Маямі пропонує жителям найрізноманітніші способи пересування — від онлайн-таксі до електричок, автобусів і велошеринга. Мер розуміє, який потенціал міститься в автономних автомобілях, і бачить, як вони можуть вбудуватися до транспортної системи міста й поліпшити її».

Щоб розуміти, як сприйматимуть жителі округу сервіс за участю автономних автомобілів, проект спочатку буде зосереджений на доставці товарів. Ця послуга буде реалізована спільно з партнерами Ford — світовим лідером із доставки піци Domino’s Pizza й сервісом доставки замовлень Postmates. Отриманий у ході проекту досвід буде використано під час створення автономного автомобіля унікальної конструкції, який Ford планує випустити в 2021 році.

У ході експерименту компанія має намір відповісти на низку питань, важливих для розвитку бізнесу за участю автономних автомобілів у подальшому, в тому числі, знайти оптимальну процедуру завантаження й вилучення товару та визначити переваги користування таким сервісом для кінцевого клієнта. Зараз очевидними перевагами «безпілотної» доставки вважають дотримання автономними автомобілями правил зупинки й паркування (вони не будуть ставати другим рядом, створюючи перешкоди руху), а також економію грошей клієнтами за рахунок чайових, які підуть у минуле.

Важливим аспектом бізнесу за участю автономних автомобілів є догляд за ними — ремонт, технічне обслуговування, миття кузова та чищення салону. Для цього компанія Ford створює в Маямі перший термінал для автономних автомобілів, що поєднує функції диспетчерської та станції технічного обслуговування. У майбутньому ремонт і обслуговування безпілотників Ford буде здійснюватися із залученням місцевих дилерів. Співпраця між терміналами для безпілотників і дилерськими підприємствами є необхідною умовою для ефективної організації роботи великих парків автономних автомобілів, упевнені в компанії.

Паралельно з цим триватиме розробка самої технології автономного водіння в партнерстві з компанією Argo AI. Бізнес за участю автономних автомобілів вимагає не тільки детального знання місцевих законів у сфері транспорту, а й розуміння стилю водіння, властивого автомобілістам конкретного міста. Саме для цього автомобілі зі штучним інтелектом від Argo вже намотують кілометри вулицями Маямі, створюючи детальну карту доріг і накопичуючи знання, які допоможуть їм досконало пересуватися містом. Тестування автомобілів Ford зі штучним інтелектом від Argo буде розширюватися рік від року з додаванням нових автомобілів і збільшенням площі, на якій проходять випробування.

«Розвиток автономних транспортних засобів віщує абсолютно новий спосіб переміщення людей і товарів. Однак це не змінює наш спосіб ведення бізнесу, який ставить інтереси клієнта понад усе, — підкреслив Шериф Маракбі. — Ми сподіваємося встановити міцні відносини з жителями округу Маямі-Дейд і стати частиною місцевої громади. Для цього ми намагаємося підвищити обізнаність із нашими зусиллями і створити сервіс, на який люди зможуть покластися».

Пілотний проект із доставки піци у партнерстві з Domino’s Pizza вже запущений, із березня цього року жителі міста зможуть замовляти доставку товарів і посилок безпілотниками через сервіс Postmates.

Дізнатися більше про Ford можна на www.ford.ua
Слідкуйте за нами на Facebook, Instagram, YouTube

# # #

*Рейтинг INRIX Global Traffic Scorecard

Компанія Ford of Europe відповідає за виробництво, продаж і обслуговування автомобілів бренду Ford на 50 окремих ринках і надає роботу приблизно 47 тисячам співробітників на підприємствах, що знаходяться у повній власності, і приблизно 66 тисячам осіб, з урахуванням спільних і неконсолідованих підприємств. Крім Ford Motor Credit Company до складу Ford Europe входить також підрозділ з обслуговування клієнтів Ford Customer Service Division і ще 24 заводи (16 у повній власності або у формі консолідованих спільних підприємств і 8 неконсолідованих спільних підприємств). Перші автомобілі компанії Ford були привезені до Європи в 1903 році — у тому ж році, коли була заснована компанія Ford Motor Company. Виробництво в Європі почалося в 1911 році.

Про Віннер. Володіючи 25-річною історією діяльності в Україні, «Віннер Груп Україна» виступає одним із лідерів вітчизняного автомобільного бізнесу. Наша дилерська мережа, яка офіційно представляє Ford, Volvo, Jaguar, Land Rover, Porsche та Bentley, пропонує автомобілі, запчастини, сервісне обслуговування та клієнтський досвід світового рівня у більше ніж 50 дилерських центрах. «Віннер Коледж» навчає та розвиває всіх членів команди «Віннер» задля

забезпечення сервісу найвищого рівня. Також «Віннер» будує та обслуговує житлову та комерційну нерухомість. «Віннер» націлений бути прикладом чесного, прозорого і соціально відповідального бізнесу, підвищувати якість життя клієнтів і співробітників, надаючи першокласні товари, послуги та кар’єрні можливості. З детальною інформацією ви можете ознайомитися на сайті www.winner.ua.

За додатковою інформацією звертайтесь:
Володимир Петрук, Менеджер з маркетингових комунікацій Ford
044 585 63 00 (вн. 2460), vpetruk@winner.ua

закрити