Ford вперше у світі зробив екзоскелети стандартним обладнанням на складальних конвеєрах

05.02.2018

Всі новини > Новини Ford

КЕЛЬН, Німеччина, 5 лютого 2018 р. – Екзоскелети наділяють користувачів силою, яка полегшує підіймання і переміщення важких об’єктів. А зараз їх вперше інтегрували в складальний конвеєр, що використовується для виготовлення автомобілів.

Футуристичні костюми можуть викликати асоціацію з перетворенням Тоні Старка на альтер-его – супергероя Залізну людину, але в реальності вони забезпечують підтримку плечей і спини користувача завдяки тому, що переносять навантаження на стегна, зменшуючи ймовірність травмування на робочому місці.

«Робота на складальному конвеєрі потребує знань, навичок, і може бути фізично тяжкою. Костюми-екзоскелети можуть виглядати, немов щось із царини наукової фантастики, проте вони дійсно здатні зменшити навантаження на наших працівників і полегшити виконання фізично тяжких завдань», – говорить Дейл Уішноускі (Dale Wishnousky), віце-президент Ford of Europe з питань виробництва.

До 2020 року 25 відсотків європейців будуть старшими за 60 років, тож очікується, що від використання костюмів-екзоскелетів виграють працівники старшого віку та особи з захворюваннями опорно-рухового апарату і обмеженнями рухових функцій. На території Європи порушення опорно-рухового апарату становлять 61 відсоток від усіх професійних захворювань, а в Німеччині втрати в обсягах чистої продукції внаслідок цих хвороб становлять 16 мільярдів євро. **

Випробування екзоскелетів проводилися й на інших автозаводах, проте ініціатива, реалізована на заводі Ford в іспанському місті Валенсія, де виготовляються моделі Kuga, Mondeo, S-MAX і Transit Connect, стала першим прикладом повноцінної інтеграції цієї технології у виробничий процес.

Дев’ять виготовлених з легкого титану і вуглецевого волокна костюмів, що використовуються зараз, допомагають працівникам складального конвеєру піднімати, переміщувати або тримати будь-які предмети масою понад три кілограми, стоячи у незручному положенні. Костюми забезпечують підтримку і захист від втоми і травм, зменшуючи стрес і напруження від повторюваних дій, що згодом можуть призвести до погіршення фізичного стану всього тіла.

На початковому етапі в ході програми випробувань екзоскелетів та розроблення костюмів менеджери виробництва опитали близько 200 працівників заводу, щоб з’ясувати їхню думки про те, яку користь екзоскелет може принести їхній роботи. Після цього було відібрано 100 працівників, що тісно співпрацювали з розробниками пристрою і зможуть найбільше виграти від впровадження технології. Персонал, який використовує костюми, залучається до переміщення важких або незручних предметів, таких як паливні баки.

Для Ford ця програма є частиною інвестицій у рамках Промисловості 4.0 — поняття, яке позначає четверту промислову революцію, що охоплює технології автоматизації, виробництва та обміну даними.

Наразі експерти Ford з ергономіки у Північній Америці вже випробували цілий ряд ергономічних технологій на понад 100 нових моделях, що продаються у всьому світі, серед яких Ford Edge, Mustang та F-150. Компанія Ford не лише досягла зниження кількості нещасних випадків на виробництві, але й на 90 відсотків зменшила кількість проблем, пов’язаних з надмірним напруженням при переміщенні або встановленні складних у монтажі деталей.

«Моя робота іноді схожа на тренування в спортзалі, і для виконання деяких завдань дійсно потрібен гарний фізичний стан. Костюм-екзоскелет дозволяє відчутно змінити ситуацію, і наприкінці зміни я почуваюся менш втомленим», – розповідає 34-річний працівник складальної лінії Рамон Наваррете (Ramón Navarrete), який допомагає встановлювати елементи салону автомобілів.

закрити