Ford і Lyft об’єдналися для просування безпілотних таксі

02.10.2017

Всі новини > Новини Ford

ДІРБОРН, США, 2 жовтня 2017 р. — Компанія Ford оголошує про укладання партнерської угоди з Lyft, сервісом виклику таксі через додаток. Партнерство двох компаній допоможе безпілотним автомобілям стати масовими й забезпечить Ford і Lyft прогрес у створенні транспорту майбутнього — більш доступного, надійного та зручного.

Наразі робота над автономними технологіями керування в компанії Ford ведеться за двома напрямками. Компанія активно вдосконалює безпілотні автомобілі й штучний інтелект «віртуального водія» Argo AI, водночас беручи участь у створенні інфраструктури й систем, необхідних для зручнішого користування «безпілотниками». Тому одним зі сценаріїв майбутнього у Ford бачать інтеграцію автономних автомобілів у сервіси виклику таксі через застосунки, такі як Lyft: користувач просто замовляє таксі, як зазвичай, проте замість машини з водієм до нього може приїхати автономний Ford.

«Lyft має велику клієнтську базу, попит на поїздки, який постійно зростає, та чітке розуміння того, як розподіляються транспортні потоки в містах. Ми маємо досвід у розробці технологій автономного керування й можливість масового виробництва «безпілотників». Обидві компанії розуміються на керуванні автопарками й роботі з великими обсягами даних. Об’єднавши наші можливості, ми зможемо ділитися інформацією, яка допоможе приймати правильні рішення щодо майбутнього транспортних систем», — заявив Шериф Маракбі (Sherif Marakby), віце-президент Ford з автономних і електрифікованих автомобілів.

Зокрема, Ford і Lyft разом створять технологічну платформу, яка допоможе Ford швидко підключатися до платформи партнера (у цьому випадку — Lyft) для ефективної інтеграції автономних автомобілів у систему виклику таксі. Компанії спільно вирішуватимуть, в яких містах найдоцільніше використовувати «безпілотники» в сервісі таксі. Також Ford і Lyft займуться розробкою інфраструктури, яка дозволить підтримувати парк автономних таксі в постійній готовності вирушити за викликом.

«Дехто бачить ситуацію з автономними автомобілями як перегони за можливість стати першим. Проте ми зосереджуємо наші зусилля на створенні сервісу, побудованого навколо реальних потреб і запитів людей. Ми надаємо першочергового значення безпеці й надійності, щоб клієнти могли з абсолютною довірою користуватися послугами автономних автомобілів», — підкреслив Шериф Маракбі.

У процесі створення технологічної платформи до сервісу Lyft підключать автомобілі Ford з водіями-людьми. Так перевірятиметься сумісність системи Ford із платформою Lyft, причому компанії прагнуть здійснити процес об’єднання платформ абсолютно непомітним для користувачів Lyft. Команди розробників Ford і Lyft вже приступили до спільної роботи над програмуванням двох систем, які повинні навчитися «спілкуватися» одна з одною.

Автономні автомобілі Ford також приєднаються до сервісу Lyft, проте на першому етапі вони не обслуговуватимуть реальних клієнтів — компанія має намір проводити випробування, поки не буде повністю впевнена в зручності й безпеці поїздок на «безпілотниках». Після цього автономні автомобілі Ford увійдуть до автопарків Lyft нарівні зі звичайними й використовуватимуться переважно в години пікового попиту на поїздки.

«Ми очікуємо, що партнерство з Lyft прискорить наш прогрес у створенні життєздатного й прибуткового бізнесу, побудованого на використанні автономних автомобілів. Ми сподіваємося, що завдяки великій клієнтській базі Lyft і широкому визнанню цього бренду серед споживачів, наша здатність масово випускати автономні автомобілі й пристосовувати їх під різні технологічні платформи зіграє вирішальну роль у виведенні безпілотних транспортних засобів на ринок масових послуг», — підсумував Шериф Маракбі.

 

# # #

 

Компанія Ford of Europe відповідає за виробництво, продаж і обслуговування автомобілів бренду Ford на 50 окремих ринках і надає роботу приблизно 47 тисячам співробітників на підприємствах, що знаходяться у повній власності, і приблизно 66 тисячам осіб, з урахуванням спільних і неконсолідованих підприємств. Крім Ford Motor Credit Company до складу Ford Europe входить також підрозділ з обслуговування клієнтів Ford Customer Service Division і ще 24 заводи (16 у повній власності або у формі консолідованих спільних підприємств і 8 неконсолідованих спільних підприємств). Перші автомобілі компанії Ford були привезені до Європи в 1903 році — у тому ж році, коли була заснована компанія Ford Motor Company. Виробництво в Європі почалося в 1911 році.

 

Про Віннер. Володіючи 25-річною історією діяльності в Україні, «Віннер Груп Україна» виступає одним із лідерів вітчизняного автомобільного бізнесу. Наша дилерська мережа, яка офіційно представляє Ford, Volvo, Jaguar, Land Rover, Porsche та Bentley, пропонує автомобілі, запчастини, сервісне обслуговування та клієнтський досвід світового рівня у більше ніж 50 дилерських центрах. «Віннер Коледж» навчає та розвиває всіх членів команди «Віннер» задля забезпечення сервісу найвищого рівня. Також «Віннер» будує та обслуговує житлову та комерційну нерухомість. «Віннер» націлений бути прикладом чесного, прозорого і соціально відповідального бізнесу, підвищувати якість життя клієнтів і співробітників, надаючи першокласні товари, послуги та кар’єрні можливості. З детальною інформацією ви можете ознайомитися на сайті www.winner.ua.

 

За додатковою інформацією звертайтесь:

Володимир Петрук, Менеджер з маркетингових комунікацій Ford

044 585 63 00 (вн. 2460), vpetruk@winner.ua

 

закрити