Ford і Domino’s® доставлять піцу на безпілотниках

08.09.2017

Всі новини > Новини FordЕНН-АРБОР, ш. Мічиган, США, 8 вересня 2017 р. – Компанії Ford Motor Company і Domino’s Pizza, всесвітньо визнаний лідер у сфері приготування і доставки піци, оголошують про запуск першого в індустрії спільного проекту. Виробник піци і один із найбільших у світі автовиробників вивчать можливість застосування автономних автомобілів для доставки піци.

Під час експерименту представники обох компаній досліджують реакцію покупців, які замовили доставку піци, на необхідність взаємодії з автономним автомобілем. Таке дослідження важливо для обох компаній, що намагаються зрозуміти ставлення користувачів до майбутнього переходу на автономні автомобілі у сфері доставки їжі.

«Як експерти з доставлення, ми стежили за розвитком автономних автомобілів із величезним інтересом, оскільки переконані, що транспортна індустрія переживає фундаментальні зміни, – сказав Патрік Дойл (Patrick Doyle), президент і CEO компанії Domino’s. – Ми пишаємося також своїм лідерством у технологіях і з захопленням прийняли пропозицію допомогти в першому дослідженні, яке присвячене перспективам використання автономних автомобілів у доставці піци. Це перший етап експерименту, що ми реалізуємо разом із Ford».

У процесі розширення бізнесу Ford у сфері автономних автомобілів, проведення спільних досліджень із такими компаніями, як Domino’s, дозволить гарантувати, що нові технології підвищать якість обслуговування клієнтів. Ford планує почати виробництво автономних автомобілів у 2021 році, тому автовиробник уже зараз шукає рішення для бізнесу, що відповідатимуть потребам як компаній-партнерів, так і їхніх клієнтів.

«Ми все більше переконуємося в комерційній перспективності використання автономних автомобілів для перевезення людей і товарів, тому ми раді, що Domino’s приєднається до нас на цьому важливому етапі процесу розробки, – сказав Шериф Маракбі (Sherif Marakby), віце-президент Ford з автономних і електрифікованих автомобілів. – Оскільки наша компанія зосереджена на задоволеності клієнтів, Domino’s поділяє наше бачення майбутнього, в якому наділені інтелектом автомобілі діють у «розумному середовищі», аби підвищити якість життя людей».

У наступні кілька тижнів випадково обрані клієнти Domino’s в місті Енн-Арбор (ш. Мічиган) отримають можливість забрати своє замовлення з експериментального автономного автомобіля з гібридним силовим приводом Ford Fusion Hybrid. Для забезпечення безпеки на водійському сидінні знаходитиметься інженер Ford, пасажирами автомобіля також стануть дослідники з обох компаній. Клієнти, які погодилися взяти участь у дослідженні, зможуть відстежувати, де знаходиться автомобіль доставки за GPS за допомогою вдосконаленої версії сервісу відстеження замовлення Domino’s Tracker®. Коли прибуде автомобіль, вони також отримають SMS-повідомлення з інструкцією про те, як дістати піцу зі спеціального обігрівального відсіку Heatwave Compartment™ у Ford за допомогою унікального коду.

«Нам цікаво дізнатися, що люди думають про такий вид доставки, – сказав Рассел Вайнер (Russell Weiner), президент американського підрозділу Domino’s. – Більшість наших питань стосуються останніх 15-20 метрів на маршруті від піцерії до покупця. Наприклад, як наші клієнти поставляться до того, що їм потрібно буде виходити з дому, аби забрати своє замовлення? Необхідно продумати весь процес взаємодії з автомобілем, зробити його простим і зрозумілим. Необхідно зрозуміти, наскільки відрізнятиметься досвід клієнта, якщо автомобіль буде паркуватися не біля парадного входу, а біля тротуару. Всі наші експериментальні дослідження зосереджені на одній меті: зробити доставку за допомогою автономних автомобілів максимально продуманою і зручною для наших клієнтів».

Локальний партнер проекту, компанія Roush Enterprises, виготовила піца-контейнер для експериментального автомобіля Domino’s Heatwave Compartment з урахуванням досвіду розробки автомобіля доставки Domino’s DXP® у 2015 році. Ford і Domino’s вже завершили попередні випробування автомобіля в автономному режимі в Mcity, повномасштабному макеті міста на площі Університету Мічигана. Влада міста Енн-Арбор підтримала проведення тестів у справжньому міському середовищі.

«Я радію, що Енн-Арбор продовжує залишатися на вістрі розробки автономних автомобілів, – сказав мер міста Крістофер Тейлор (Christopher Taylor). – Поки йдеться про доставку піци, але я сподіваюся, що такі спільні проекти допоможуть реалізувати ще більш масштабні інновації в майбутньому».

 
***

 
Інформація про Domino’s Pizza®
Заснована в 1960 році компанія Domino’s Pizza є визнаним світовим лідером у приготуванні та доставці піци. Вона входить до числа найбільших мереж ресторанів фаст-фуду з 14 200 закладами в понад 85 країнах світу. Використання технологічних інновацій допомогло Domino’s у 2016 році досягти обсягу онлайн-продажів у $5,6 млрд, програмні сервіси компанії дозволяють здійснювати замовлення за допомогою Google Home, Facebook Messenger, Apple Watch, Amazon Echo, Twitter і текстових повідомлень.

закрити