Служіння незрячим

Уже 14 років Всеукраїнське Місіонерське Товариство «Служіння незрячим» з міста Бровари займається духовно-просвітницькою діяльністю, щоб допомогти незрячим із усієї України.
Діти та молодь
2018

Тепер для роботи «Служіння незрячим» використовується комфортний та безпечний транспорт.

За цей час в різних містах почали свою роботу 28 груп спілкування. Працюють сімейний, молодіжний і етико-психологічні клуби та Центр Адаптації для сліпих. Організація проводить тематичні оздоровчі табори і соціальні програми для незрячих людей. Приміром, 9 листопада 2017 року місія виступила спонсором Всеукраїнського конкурсу «Кращі читачі шрифтом Брайля», який було організовано серед шкіл-інтернатів для незрячих дітей із різних міст.

Кінцевою метою є духовно-емоційне відновлення особистості, підбадьорення і цільова соціальна допомога. В організації допомагає близько 80 волонтерів, які самі мають інвалідність по зору.Проблема допомоги незрячим людям в нашій країні стоїть дуже гостро.

В Україні 32 спеціалізовані школи для дітей з інвалідністю по зору: 28 шкіл для дітей з вадами зору; 4 – для повністю сліпих дітей. У них навчаються близько 4200 учнів. З них близько 30% – діти-сироти. Щороку близько 330 випускників, залишаючи школу, осідають вдома не виходячи із будинку. Через економічну кризу, та фізичну неспроможність вони не можуть працевлаштуватися. Через це стають закритими від суспільства та не можуть бути соціалізованими.

Своїми заняттями «Служіння незрячим» допомагає сліпим дітям та молоді повірити в себе, навчитися соціалізуватися в суспільстві, а отже – отримати професію та стати повноправними членами суспільства. Як результат, незрячі діти стають впевненішими, вступають до вузів. Організація вірить, що в майбутньому її діяльність приведе до значного зниження відсотку суїциду серед сліпих молодих людей завдяки реабілітації в Центрі Адаптації. Проходячи навчання на семінарах, сім’ї інвалідів по зору, які знаходяться на межі розлучення через втрату зору одного із подружжя, зміцнюють стосунки з дітьми та один з одним.

Окрім соціалізації, особливо гостро стоїть питання транспортування незрячих дітей. У численних випадках особистих звернень незрячих людей щодо транспортування їх до лікарень чи інших установ, організація використовувала особистий транспорт та авто інших небайдужих людей.

За сприяння «Віннер» «Служіння незрячим» отримала за пільговою ціною мікроавтобус «Ford Tourneo Custom», завдяки якому організація зможе значно більше і краще послужити сліпим людям.

Часто відбуваються перевезення дітей-інвалідів під час літнього відпочинку в оздоровчих таборах та протягом навчального року, коли проводиться гурткова робота в школах-інтернатах та екскурсійні поїздки.

×
закрити