Барський коледж

Запорука успіху автомобільної компанії – це пошук талантів, сумлінних і старанних співробітників, які готові вчитися, щоразу опановуючи нові й нові моделі. Дуже важливою в цьому питання є якісна освіта і підготовка кадрів.
Відповідальний автобізнес
2018

Барський коледж транспорту та будівництва став для «Віннер» скарбницею чудових працівників. Саме тому вже не перший рік компанія опікується цим освітнім закладом.

Архівні документи свідчать: у далекому 1969 році наказом Міністерства будівництва і експлуатації автомобільних доріг УРСР № 150 було засновано Барський автомобільно-дорожній технікум. За рік до цього у Барський філіал Житомирського автомобільно-дорожнього на першу і єдину на той час спеціальність «Технічне обслуговування, ремонт автомобілів і двигунів» було прийнято шістдесят студентів. Невдовзі до першої спеціальності додалася друга – «Будівництво, експлуатація та ремонт автомобільних доріг і аеродромів». З 1971 року БАДТ набув ознак повноцінного середнього спеціального навчального закладу регіонального рівня. У 1982 році відкрили третю спеціальність – «Експлуатація і ремонт підйомно – транспортних, будівельних і дорожніх машин і обладнання». У 2001 році кількість спеціальностей у технікумі збільшилась з трьох до п’яти і студентство отримало змогу опановувати знання з організації перевезень і управління на автотранспорті, землевпорядкування, а в 2014 році додалася ще й шоста – «Організація та регулювання дорожнього руху».Особливу увагу заклад зосередив на створенні міцної сучасної матеріально-технічної бази з усіх спеціальностей. По-новому, згідно вимог, обладнано 52 навчальні кабінети, сім лабораторій, навчальний полігон, спортивну, борцівську, настільного тенісу та тренажерні зали, реабілітаційний центр «Здоров’я», слюсарну, механічну, ковальсько-зварювальну, монтажно-демонтажну майстерні, студентську навчальну станцію технічного обслуговування автомобілів, гараж. Значні зусилля були спрямовані на розвиток технічної творчості. В арсеналі навчальної бази – двигун і трансмісія «БМВ – 530», V – подібна «фордівська» «шістка», мотор «Фіат – Крома». Кожен вузол на цих агрегатах – у розрізах, виконаних руками студентів.

Для забезпечення комп’ютеризації навчального процесу обладнано два комп’ютерні класи та комп’ютерний центр. Для роботи в них застосовується сучасне програмне забезпечення. Студенти можуть користуватися технікою під час курсового та дипломного проектування, мають доступ до мережі Інтернет.

У гуртку технічної творчості студенти-умільці під керівництвом викладачів – наставників працюють над створенням музею старовини на колесах. У навчальному корпусі – ідеально відремонтований, в належному технічному стані 50-літній мотоцикл «ИЖ-49». Інший (цієї ж марки) стилізований під американський «Харлей-Девідсон» з подовженою передньою вилкою й широким, як у автомобіля, заднім колесом. Реставрували «Запорожець», «Волгу» (ГАЗ-24). Залюблені в техніку студенти мають можливість виробляти навики з технічного обслуговування, ремонту, тюнінгу автомобілів. Також організовано навчання супутніх робітничих професій, які мають попит у ринкових умовах: автослюсар, слюсар з ремонту дорожніх машин, оператор комп’ютерного набору. Студенти опановують керування автомобілем й отримують посвідчення водія категорій «В», «С».

 

Отож, новітня історія технікуму розпочалась у двотисячному. Саме тоді, на межі тисячоліть, розпочалися без перебільшення прогресивні поступальні зміни. У 2004 р. – навчальний заклад приєднано до Національного транспортного університету. 2014р. – перейменовано на Барський коледж транспорту та будівництва. Сьогодні навчальний заклад набув сучасних рис і продовжує далі удосконалюватись.

Серед нещодавніх спільних проектів «Віннер» та коледжу – закупівля екрану та проектора для навчання і передача комп’ютерної техніки. Барський коледж – надзвичайно важливий партнер компанії «Віннер».

 

×
закрити