FORDVOLVOJAGUARLAND ROVERPORSCHE

Нова смілива концепція пергонів Volvo Ocean Race стане винятковим випробуванням в професійному вітрильному спорті

2017-05-25

Організатори регати Volvo Ocean Race представили ряд радикальних змін, які зроблять кругосвітні перегони з 44-річною історією найкрутішим випробуванням в професійному вітрильному спорті і підвищать їх привабливість для досвідчених яхтсменів, власників команд та їхніх спонсорів, партнерів, а також вболівальників та міст - учасників етапів.

Вже йдуть останні приготування до регати сезону 2017-2018 років, старт якої запланований на 22 жовтня. Тим часом в рамках заходу в Музеї Volvo в Гетеборзі організатори гонки представили свою сміливу концепцію розвитку проекту як мінімум протягом наступного десятиліття.

Основні моменти, представлені в рамках нової концепції:

 •  Вибір нової гоночної однокорпусної яхти океанського класу One Design довжиною 60 футів (18,29 метра) від французького дизайнера Гійома Вердье (Guillaume Verdier).

 •  Презентація «літаючого» катамарана One Design для внутрішньопортової гонки, тендер напроектування якого почався на цьому тижні. Офшорні етапи залишаться ключем до перемоги в Volvo Ocean Race, але портові гонки будуть зараховуватися вище ніж в сьогоднішніх змаганнях, де вони переважно грають роль тай-брейка.


«В цілому буде три корпуси, але не в тому вигляді, в якому ви могли б собі уявити», - повідомив генеральний директор Volvo Ocean Race Марк Тернер (Mark Turner), розкриваючи рішення про яхти One Design наступного покоління і посилаючись на труднощі вибору між однокорпусними і багатокорпусними конструкціями для переходів через океан, який так пристрасно обговорювався шанувальниками Volvo Ocean Race.

Було оголошено в тому числі і про інші ініціативи:
 •  Суть сталого розвитку перегонів лежить в основі партнерства з глобальної програмою Організації Об'єднаних Націй за чисті моря і зміцнення відносин з компаніями 11th Hour Racing і AkzoNobel, які значно посилять позицію регати на міжнародній арені.

 •  Щорічні активності в рамках перегонів і запуск трьохетапного тендера на приймаюче місто з можливостями нових маршрутів і стоянок.

 •  Створення маршруту Volvo Ocean Race для спортсменів і спонсорів в партнерстві з World Sailing.

 •  Фокус на міжнародному командному змаганні (Global Team Challenge) для спонсорів, яке стане центральним елементом програми розвитку лідерських якостей та підвищення ефективності команди, а також дасть розуміння комерційної вигоди регати для бізнесу та повторного використання човнів Volvo Ocean 65 після регати 2017-2018 років.
«У нас було багато суперечок про багатокорпусні та однокорпусні яхти. Насправді, остаточним рішенням стало використовувати обидва варіанти - в майбутньому в цілому буде три корпуси: один «літаючий» катамаран і гоночна яхта, яка перебудовується під інший розмір, - пояснив генеральний директор Volvo Ocean Race Марк Тернер. - Volvo Ocean Race завжди була складним випробуванням, а з цими змінами - в сукупності найбільш радикальними з початку гонки в 1973 році - ми переходимо на абсолютно новий рівень. Одержимість, яка призвела до того, що покоління яхтсменів ставлять все на те, щоб виграти цю регату, збережеться, але для взяття трофея буде потрібно ще більше майстерності та самовідданості, ніж будь-коли.

Як океанська регата ми залишаємося вірні своєму корінню, але тепер ми будемо випробовувати кращих яхтсменів світу і в прибережній зоні. У той же час проект включає в себе чимало додаткових елементів. Ми як і раніше є одним з небагатьох міжнародних професійних спортивних змагань світового класу з чудовим комерційним пакетом, який включає в себе неповторний B2B- продукт, а також багату історію і серйозні можливості для клієнтів, журналістів і співробітників. Нам також пощастило, що ми як і раніше отримуємо настільки сильну підтримку від наших власників через два десятиліття з моменту придбання регати. Ми розуміємо, що завдяки цьому її позиції будуть зміцнюватися і далі».

Volvo оголосила про угоду купити регату у колишніх власників Whitbread 20 років тому і з того часу стабільно забезпечує всебічну підтримку проекту.

«У той момент компанія Volvo заявила, що регата успішно поєднує в собі пригоди, спорт і високі технології, - нагадав Генрі Стенсон (Henry Sténson), віце-президент Volvo Group, відповідальний за питання комунікації та сталого розвитку. - Хоча за останні 20 років відбулося багато змін, по суті, нічого не змінилося. Ми особливо раді тому, що Volvo Ocean Race підтверджує свою прихильність до інновацій - того, що так важливо для нас в Volvo Group».

На додаток старший віце-президент з маркетингу, продажу та обслуговування клієнтів Volvo Cars Бйорн Анвалль (Björn Annwall) підкреслив значення регати для сталого розвитку компанії: «Volvo Car Group вже давно бере участь в проектах в сфері сталого розвитку, і ми раді бачити, що ця регата зміцнює свої позиції як спортивна подія, яка звучить в унісон з океанським середовищем і надихає людей. Світ є нашою гоночною трасою, і ми з хвилюванням спостерігаємо за майбутнім, яке виникає прямо зараз».

Ключові моменти, оголошені на заході в Гетеборзі:
 •  Основні змагання з вітрильного спорту: після перегонів 2017-2018 років в Volvo Ocean Race будуть брати участь нові однокорпусні яхти океанського класу довжиною 60 футів (18,29 метра) і «літаючий» катамаран для перегонів в порту.

 •  Однокорпусні яхти: монотип One Design від відомого французького архітектора яхт Гійома Вердье (Guillaume Verdier) буде використовувати новітню технологію покриття корпусу, що зробить її неймовірно швидкою для перегонів і вражаючою для глядачів. Кількість членів екіпажів буде варіюватися між 5 і 7, як і раніше будуть заохочуватися змішані жіночо- чоловічі команди і участь молодих яхтсменів. Вісім нових яхт будуть побудовані і випущені починаючи з січня 2019 року. Вони будуть доступні для оренди командами, щоб знизити витрати на запуск кампанії. Право переваги отримають спонсори, які беруть участь у нинішній гонці 2017-2018 років, після публікації угоди про комерційному участю в жовтні цього року.

 •  Відповідність IMOCA: унікальна конструкція дозволяє швидко і з малими витратами перебудувати платформу яхти у відповідності до вимог IMOCA (International Monohull Open Classes Association), що дозволить цим човнам брати участь і в інших великих змаганнях, включаючи парну кругосвітню регату Barcelona World Race і кругосвітню гонку яхт-одинаків Vendée Globe.

 •  Літаючий прибережний катамаран: оголошено тендер на новий «літаючий» катамаран One Design завдовжки в 32-50 футів (10-15 метрів) для використання в серії прибережних перегонів. У цьому човні буде використовуватися ряд технологій, знайомих фахівцям по Кубку Америки та іншим новим багатокорпусникам нехай і не в форматі розробки One Design.

 •  Стале майбутнє: Volvo Ocean Race має три основних напрямки в області сталого розвитку. Підтримка програми Організації Об'єднаних Націй за чисті моря, спрямованої на скорочення використання пластику. Партнерство з 11th Hour Racing надає додаткові ресурси для науково-освітніх програм з вивчення океану. Так, наприклад, міжнародний хімічний концерн «Акзонобель» (AkzoNobel) продовжить розвивати освітньо-просвітницьку діяльність в цьому напрямку. Довгострокова мета Volvo Ocean Race полягає в скороченні і подальшому припинення використання викопного палива на майбутніх судах при збереженні показників безпеки та ефективної комунікації, а також розробці нових методів будівництва та експлуатації човнів для всієї гонки в цілому.

 •  Нові маршрути і стоянки: великі плани щодо змін в маршруті гонки і форматах стоянок протягом наступного десятиліття - кроки, які посилять комерційну привабливість проекту при збереженні його спортивної цілісності. Хоча в регаті закріплені два старти: з домашнього порту і Аліканте, деякі гонки можуть починатися і закінчуватися за межами Європи і потенційно включати безперервний перехід навколо Антарктиди або навколо планети. Однак незважаючи на те, що маршрути можуть бути різними, учасники гонки зобов'язані відвідати Північну і Південну Америку, Австралію, Китай і щонайменше 5 основних європейських країн, забезпечуючи комерційну складову навіть без заздалегідь відомого чіткого маршруту. Крім того, приймаючі міста зможуть брати участь у виборі ряду гнучких стоянкових форматів - від 24-48-годинного піт-стопа або коротких проміжних п'ятиденних зупинок до традиційних повноцінних двотижневих стоянок.

 •  Щорічні перегони / Потенційний перехід на дворічний цикл: правління Volvo Ocean Race попросило керівництво гонки вивчити можливість переходу на дворічний цикл. Обговорення ще триває, але вже є впевненість в тому, що в майбутньому в кожному календарному році буде існувати якийсь гоночний захід - явна еволюція в порівнянні з сьогоднішньою ситуацією, коли проміжки між змаганнями становлять понад два роки.

 •  Шлях до Volvo Ocean Race: перегони та її співвласники Volvo Car Group і Volvo Group стануть офіційними партнерами World Sailing в рамках довгострокового стратегічного плану з розвитку наступного покоління яхтсменів і їхніх спонсорів. Так, буде створено Академію Volvo Ocean Race (Volvo Ocean Race Academies), що також стане для майбутніх яхтсменів сходинкою до Олімпійських ігор, коли в програму буде включено вітрильний спорт у відкритому морі. Подібна перспектива може бути продемонстрована вже в 2020 році в Токіо.

 •  Програма розвитку лідерства та підвищення ефективності команди / Global Team Challenge: організатори представлять нову програму розвитку лідерських якостей та підвищення ефективності команди для бізнесу, зосередивши увагу на вивченні впливу гонки на лідерство та командну роботу. Програма також включатиме океанську гонку під назвою Global Team Challenge, створену для спонсорів з тим, щоб вони могли дати своїм співробітникам унікальний спортивний досвід майже нарівні з професіоналами. Global Team Challenge сфокусується на безпеці та буде проходити уздовж частини маршруту Volvo Ocean Race в скоригованих версіях нинішнього покоління Volvo Ocean 65 з можливою командою від 3 професійних яхтсменів до 8 аматорів. Базовий пакет буде включений в комерційну пропозицію для спонсорів команди з можливістю активації для підтримки HR- програм розвитку персоналу, просування іміджу роботодавця, а також додаткових можливостей для B2B і роботи зі ЗМІ.

 •  Святкування 50-річчя: Volvo Ocean Race почала своє життя в 1973 році як Whitbread Round the World Race і в 2023 року відсвяткує свої півстоліття. Організатори планують особливі перегони, присвячені ювілею, за участю легенд вітрильного спорту.

Наступні перегони Volvo Ocean Race стартують в Аліканте 22 жовтня 2017 року, її учасники відвідають у цілому 12 міст на шести континентах. Команди змагатимуться більше 46 000 морських миль (83 000 км) і фінішують в Гаазі в кінці червня 2018 року.